Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 3529/21

17.12.2021 postanowienie
umorzone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Zamawiający – Katowickie Centrum Onkologii, ul. Raciborska 26, 40-074 Katowice, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostarczanie materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla potrzeb Katowickiego Centrum Onkologii”, numer referencyjny: KCO/PN/18/2021. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30.07.2021 r., nr 2021/S 146-385409....

KIO 3535/21

17.12.2021 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Przygotowanie i dostawa całodziennych posiłków dla pacjentów Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu oraz odbiór resztek pokonsumpcyjnych w okresie od 1.12.2021 do 31.12.2021 r .”, ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu ‎ 10 listopada 2021 roku pod numerem: 2021/BZP 00265224, numer referencyjny: FAZ.2800.103.2021 TP”....

KIO 3489/21

17.12.2021 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, oferty Przystępującego, pisma Zamawiającego z dnia 20 października 2021 r. wzywającego do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny, odpowiedzi Przystępującego z dnia 25 października 2021 r. wyjaśniającej rażąco niską cenę, ponownego wystąpienia Zamawiającego z dnia 4 listopada 2021 r....

KIO 3521/21

17.12.2021 wyrok
oddalone
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Odwołujący złożył ofertę w postępowaniu. Oferta oraz jej wszystkie załączniki zostały podpisane przez Pana J.C.P., który do ich podpisania użył zaawansowanego podpisu elektronicznego. Pismem z dnia 23 listopada 2021 roku zamawiający poinformował o odrzuceniu oferty odwołującego, podając następujące uzasadnienie: Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z zapisami art. 63 ust. 1....

KIO 3482/21

17.12.2021 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 p.z.p. i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 p.z.p. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 p.z.p., których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 3510/21

17.12.2021 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest wykonawcą biorącym udział w postępowaniu o to zamówienie publiczne. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego żaden wykonawca nie zgłosił udziału w charakterze uczestnika postępowania, po stronie Zamawiającego. Odwołanie zostało rozpoznane w granicach zawartych w nim zarzutów (art....

KIO 3474/21

17.12.2021 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....