Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1431/22

15.06.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Witolda Orłowskiego

KIO 1365/22

15.06.2022 wyrok
uwzględnione
Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikająca z art. 528 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że wypełnione zostały przesłanki z art. 505 ust. 1 PZP, tj. istnienie interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 1473/22

15.06.2022 wyrok
oddalone
Gmina Nagłowice
Meritum

W ogłoszeniu o zamówieniu zamawiający wskazał : Ogłoszenie z dnia 1 marca 2022 r. Polska-Nagłowice: Słoneczne moduły fotoelektryczne nr 2022/S 042-108286 Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym III.1) Warunki udziału III.1.3) Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji: W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, Za- mawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodo...

KIO 1438/22

15.06.2022 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich z siedzibą w Chorzowie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem zainteresowanym udziałem w postępowaniu i uzyskaniem zamówienia, złożył ofertę w postępowaniu....

KIO 1503/22

15.06.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Filharmonia Zielonogórska
Meritum

Zamawiający Filharmonia Zielonogórska z siedzibą w Zielonej Górze prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Wykonywanie prac związanych z utrzymaniem czystości w budynku i na posesji Filharmonii Zielonogórskiej oraz pielęgnacja zieleni na posesji Filharmonii”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 31 maja 2022 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2022/BZP 00187717. Odwołanie wniesione w dniu 6 czerwca 2022 r....

KIO 1462/22

15.06.2022 wyrok
oddalone
Szpital Specjalistyczny w Jaśle
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Ponadto Izba stwierdziła, że odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....

KIO 1256/22

15.06.2022 wyrok
uwzględnione
Agencję Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o. w Krakowie, działającą w imieniu i na rzecz Miasta Krakowa
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 17 ust. 1 ustawy Pzp stanowi, że zamawiający udziela zamówienia w sposób zapewniający: 1) najlepszą jakość dostaw, usług, oraz robót budowlanych, uzasadnioną charakterem zamówienia, w ramach środków, które zamawiający może przeznaczyć na jego realizację, oraz...

KIO 1495/22

15.06.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście
Meritum

Zamawiający - Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „Usługę żywienia pacjentów, numer referencyjny: 2/TP/2022”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 19 maja 2022 r. pod numerem 2022/BZP 00166788/01. W dniu 3 czerwca 2022 r. Odwołujący - wykonawca JOL-MARK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gliwicach na podstawie art. 505 ust....

KIO 1455/22

15.06.2022 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Oleśnica
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....