Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1564/22|KIO 1583/22

06.07.2022 wyrok
uwzględnione
Miasto Kalisz - Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący 1 i 2 posiadają interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnili materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1581/22

06.07.2022 wyrok
oddalone
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w ogłoszonym postępowaniu....

KIO 1681/22

06.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach
Meritum

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach, dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. Utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków stanowiących własność Gminy Miasta Tychy, administrowanych lub utrzymywanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz....

KIO 1668/22

06.07.2022 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Szpital Bródnowski sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pomocy prawnej w zakresie zamówień publicznych. W pkt 4 rozdziału 10 specyfikacji warunków zamówienia (dalej: „swz”) zamawiający wskazał warunki w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: a)    w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali lub wykonują co najmniej jedno zamówienie o wartości nie niższej niż 100 000,00 złotych brutto w zakresie niezbędnym...

KIO 1737/22

06.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, II Oddział ZUS w Poznaniu

KIO 1620/22

06.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy

KIO 1570/22

06.07.2022 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza, rozpoznając na rozprawie złożone odwołanie i uwzględniając dokumentację z przedmiotowego postępowania o udzielenie zamó- wienia publicznego, stanowiska stron złożone na piśmie i podane do protokołu roz- prawy, a także złożone dowody, ustaliła, co następuje. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Ponadto Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust....

KIO 1614/22

06.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasta Tychy Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach
Meritum

Zamawiający: Gmina Miasta Tychy Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach ul. Budowlanych 43 43-100 Tychy prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego, którego przedmiotem jest „Utrzymanie czystości w parkach i na skwerach oraz na terenach administrowanych przez TZUK w Tychach w 2022 r. - Zadanie nr 1, Zadanie nr 2” - dotyczy zadania nr 1....