Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1634/22

08.07.2022 wyrok
oddalone
Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1556/22

08.07.2022 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Wniesione odwołanie wyczerpuje przesłanki określone w art. 513 Pzp, wskazując w jego zarzutach na normy odnoszące się zarówno do czynności jak i zaniechań zamawiającego podjętych w prowadzonym przez zamawiającego postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi wraz ze wszystkimi elementami na autostradzie A1 na odcinku o...

KIO 1698/22

08.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Meritum

W dniu 7 lipca 2022 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo pełnomocnika Odwołującego, w którym oświadczył on, że „Działając w imieniu Odwołującego się, na podstawie art. 520 ustawy PZP cofam wniesione odwołanie i proszę o zwrot uiszczonego wpisu tytułem odwołania”. Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art....

KIO 1590/22

08.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Opera NOVA
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia „Rozbudowa Opery Nova w Bydgoszczy publicznego pn.: o IV krąg wraz z infrastrukturą parkingową” Ogłoszenie opublikowano w DzUrzUE z dnia 13.06.2022 r., numer ogłoszenia 2022/S 107-294988. Odwołujący wniósł odwołanie wobec treści postanowień Specyfikacji Warunków Zamówienia, w tym projektowanych postanowień umowy w sposób sprzeczny z ustawą Pzp....

KIO 1703/22

08.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Katowice – Urząd Miasta Katowice w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i niezłożenia przez przystępującego sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego zarzutów odwołania, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 1611/22|KIO 1615/22

08.07.2022 wyrok
uwzględnione
Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazali, że mają interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożyli ofertę w tym postępowaniu o udzielenie zamówienia....