Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 1901/22

05.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

Komenda Stołeczna Policji w Warszawie (dalej: Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.- dalej: „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w celu zawarcia umowy ramowej na dostawę zestawów komputerowych, nr referencyjny: WZP-1684/22/103/Ł. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 6 lipca 2022 r....

KIO 1935/22

05.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1884/22

05.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Katowickie Wodociągi S.A.
Meritum

Odwołujący, tj. Impel S.A. z siedzibą we Wrocławiu z siedzibą we Wrocławiu, w dniu 4 sierpnia 2022 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 18 lipca 2021 r. wobec treści postanowień specyfikacji warunków zamówienia w postępowaniu pn.: „Kompleksowe utrzymanie czystości basenu Zadole - w latach 2022 - 2024”, numer referencyjny: ZDP/PN/1/22/U/K....

KIO 1916/22

05.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie Oddział w Olsztynie
Meritum

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie Oddział w Olsztynie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na wykonywanie usługi kompleksowego sprzątania obiektów, przylegających terenów zewnętrznych oraz terenów zielonych w Oddziale ZUS w Olsztynie oraz w podległych terenowych jednostkach organizacyjnych. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 15 lipca 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2022/S 135-384683....

KIO 2214/22

05.08.2022 wyrok
oddalone
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o.
Meritum

W SWZ zamawiający postanowił: 12) Opis sposobu przygotowywania oferty. 3. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 3.1    oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowania i braku podstaw do wyklu- czenia - odpowiednio wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, 3.2    zobowiązanie innego podmiotu, o ile dotyczy - odpowiednio wzoru stanowiącego Za- łącznik nr 3 do SWZ, 3.3    oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o ile dotyczy - odpowiednio wzor...

KIO 1802/22

05.08.2022 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący spełnia przesłanki wniesienia odwołania wskazane w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Możliwość poniesienia szkody przez Odwołującego wyraża się w utracie możliwości wybrania jego oferty i utraty ekspektatywy uzyskania zamówienia, zatem przyszłe, ewentualne unieważnienie postępowania, którego Zamawiający zamierza dokonać w razie uwzględnienia odwołania nie...

KIO 1921/22

05.08.2022 wyrok
uwzględnione
Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła co następuje: Przedmiotem zamówienia jest usługa rezerwacji i dostawy biletów lotniczych, komunikacji kolejowej i autobusowej dla cudzoziemców deportowanych z terytorium RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej stanowiących ich eskortę lub asystę. W specyfikacji warunków zamówienia (dalej: specyfikacja) Zamawiający, w rozdziale XV, ustalił sposób obliczenia ceny....

KIO 2202/22

05.08.2022 wyrok
uwzględnione
Szpitale Pomorskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....