Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1998/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej – Curie
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy, a wykonawca, który przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie wniósł sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Izba na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art....

KIO 2012/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów
Meritum

Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy. Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Pzp, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 2095/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Karniewo
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 2035/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Opera Śląska w Bytomiu
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. poz. 2021, poz. 1129 ze zm.) (dalej: „Ustawa”) przez Zamawiającego - Opera Śląska w Bytomiu (dalej: „Zamawiający”) na zarządzanie projektem oraz nadzór prawny dla projektu „Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych w celu zwiększenia atrakcyjności Opery Śląskiej i ochrony jej dziedzictwa kulturowego”. (Numer refer...

KIO 2080/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szybka Kolej Miejska sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 2065/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Strzelce Opolskie
Meritum

Gmina Strzelce Opolskie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Przebudowa stadionu z dostosowaniem do wybranych dyscyplin lekkoatletycznych oraz budową oświetlenia treningowego (ul. Strzelców Bytomskich 2A, Strzelce Op.) numer referencyjny: ZP.271.3.12.2022)....

KIO 2060/22

22.08.2022 wyrok
oddalone
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu. Izba uznała, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust....

KIO 2090/22

22.08.2022 wyrok
oddalone
Gmina Zelów
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba postanowiła oddalić wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania na podstawie art. 528 pkt 2 ustawy pzp....

KIO 2070/22

22.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Tarnowo-Podgórne
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 8 sierpnia 2022 r. przez wykonawcę I. D. - K. prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Gastro I. D. - K. w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Gminę Tarnowo Podgórne na świadczenie usługi cateringowej w Szkole Podstawowej na terenie Gminy Tarnowo Podgórne (nr WOP.271.33.2022; nr ogłoszenia: 2022/BZP 00279824/01) zostało przez tego wykonawcę w całości wycofane na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron w dniu 22 sierpnia 2022 r....