Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 2773/22

02.11.2022 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi fizycznej ochrony osób i mienia zamawiającego, w tym jego terenów i obiektów, a także wszelkich ruchomości (również powierzonych zamawiającemu przez osoby trzecie) oraz taboru (z wyłączeniem taboru w ruchu miejskim) przed zniszczeniem, uszkodzeniem, utratą lub kradzieżą. Usługa nie obejmuje konwojowania....

KIO 2709/22

02.11.2022 wyrok
uwzględnione
Gminę Miasta Gdańsk – Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 2721/22|KIO 2740/22

02.11.2022 wyrok
uwzględnione
Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Meritum

Odwołanie o sygn. akt KIO 2721/22 zasługuje na uwzględnienie w części. Odwołanie o sygn. akt KIO 2740/22 zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący się wykonawcy wykazali posiadanie legitymacji do wniesienia odwołań, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba uznała za skuteczne przystąpienia do postępowania odwoławczego wykonawcy ADT Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - zgłaszającego przystąpienia do postępowań odwoławczych o sygn....

KIO 2753/22

02.11.2022 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego, zachowując termin ustawowy oraz wykazując interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na rzecz Zamawiającego zgłosili przystąpienie wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Promost Consulting sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Rzeszowie, Promost Consulting sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie (dalej Przystępujący). Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust....

KIO 2765/22

02.11.2022 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu
Meritum

Zamawiający w pkt. 8.2.4. pkt 2 lit a specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) określił minimalny poziom wymagań dla kierownika budowy: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, -    doświadczenie zawodowe - co najmniej 5 lat od uzyskania uprawnień, -    doświadczenie przy realizacji co najmniej jednego zadania obejmującego budowę lub p...

KIO 2771/22

02.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Pomorskie
Meritum

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa licencji oprogramowania biurowego”. Numer ogłoszenia o zamówieniu i data zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: nr 2022/S 195-552223 z dnia 10.10.2022 r. Numer referencyjny DAZ- Z.272.74.2022 Izba powołując się na pismo zamawiającego, pismo z 28.10.2022 r. wpływ na kancelarię 31.10.2022 r....

KIO 2739/22

02.11.2022 wyrok
uwzględnione
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 2767/22

02.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 2725/22

02.11.2022 wyrok
uwzględnione
Gminę Chorkówka
Meritum

Wobec złożenia przez zamawiającego oświadczenia o uwzględnieniu w części zarzutów odwołania, tj. zarzutów oznaczonych nr II. b) oraz II. d) postępowanie odwoławcze podlegało w tym zakresie umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 4 ustawy Pzp. Izba uznała, że odwołanie podlega uwzględnieniu w zakresie zarzutu oznaczonego w odwołaniu nr II. a) w odniesieniu do postanowień zawartych w pkt 1.14.28 Opisu przedmiotu zamówienia oraz § 10 ust. 6 lit. b) projektu umowy....