Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 2840/22

08.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych
Meritum

Skuteczne skorzystanie przez którąkolwiek ze stron postępowania odwoławczego z przysługującej jej tzw. czynności dyspozytywnej (czyli uwzględnienia w całości zarzutów odwołania przez zamawiającego lub cofnięcia odwołania przez odwołującego, względnie częściowego uznania zarzutów odwołania przez zamawiającego przy jednoczesnym wycofaniu pozostałych zarzutów przez odwołującego) powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 2865/22

08.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostawa opon zimowych do pojazdów służbowych”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 28 września 2022 r....

KIO 2801/22|KIO 2805/22

08.11.2022 wyrok
oddalone
Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Meritum

Odwołania nie zawierają braków formalnych. Wpisy w prawidłowej wysokości zostały uiszczone w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący wskazał m.in., że złożył ofertę nieobarczoną wadami, ubiega się o zamówienie....

KIO 2798/22|KIO 2809/22

08.11.2022 wyrok
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZSYSTEM S.A.
Meritum

wyartykułowane w wyroku KIO z dnia 13 września 2022 r. (sygn. akt: KIO 2252/22) nie może być wprost stosowane do sytuacji zaistniałej w Postępowaniu nr 5. Zauważył, że Strony w dniu 2 sierpnia 2022 r. zawarły porozumienie na mocy, którego Zamawiający i Odwołujący uregulowali wzajemne roszczenia....

KIO 2788/22

08.11.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Wojcieszków
Meritum

W terminie wskazanym w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp, wykonawca STRABAG sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie zgłosił skuteczne przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez odwołującego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 2816/22

08.11.2022 wyrok
oddalone
Powiat Przeworski
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją prac zagospodarowania poscaleniowego dla projektu: „Scalenie gruntów wsi Siennów gm. Zarzecze”. W Rozdziale VI - Warunki udziału w postępowaniu, Zamawiający wskazał, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej....

KIO 2766/22

08.11.2022 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Żory
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, protokołu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego - Druk ZP-PN z dnia 21 października 2022 r., wezwania Zamawiającego skierowanego do Przystępującego w trybie przepisu art.126 ust.1 ustawy Pzp z dnia 14 września 2022 r., odpowiedzi Przystępującego z dnia 26 września 2022 r. wr...

KIO 2829/22

08.11.2022 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
Meritum

W SWZ zamawiający postanowił: 5. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU Rozdziału 5 ust. 2 pkt 1 SWZ - warunek udziału w postępowaniu, w zakresie zdolności technicznej i zawodowej, w zakresie doświadczenia: „Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże że w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem, w którym upływa wyznaczony termin składania ofert, a jeżeli okres prowa- dzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizował bądź realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zre...

KIO 2823/22

08.11.2022 wyrok
oddalone
Gmina Czarny Bór
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę MKW Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świętej Katarzynie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp....

KIO 2820/22

08.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Gubin o statusie miejskim
Meritum

zarzucono Zamawiającemu zaniechanie dokonania poprawy ceny w ofercie wykonawcy mellon Gesellschaft na zasadzie art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp i uwzględnienia konsekwencji przedmiotowej poprawy przez wskazanie właściwej stawki podatku VAT oraz powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (art. 225 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp w zw. z art. 28b oraz art. 28e ustawy z dnia 11 marca 2004 r....