Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 2878/22

10.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Złoty Stok
Meritum

Gmina Złoty Stok, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1710), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Odbieranie i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Złoty Stok oraz utworzenie i utrzymywanie punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w 2023 r.”....

KIO 2860/22

10.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Teatr Wielki w Łodzi
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Izba stwierdziła, iż w świetle oświadczenia Zamawiającego o uznaniu zarzutów i nie zgłoszenia przystąpienia do postępowania po stronie Zamawiającego przez wykonawcę zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 568 pkt. 3 w związku z art. 522 ust....

KIO 2883/22

10.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. profesora Zbigniewa Religi w Słubicach spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 31 października 2022 r. wykonawca Solve Medical spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im....

KIO 2841/22

10.11.2022 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia S.T.I. Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oraz S.Te.P SRL z siedzibą w Weronie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp....

KIO 2835/22

10.11.2022 wyrok
oddalone
Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawcę ATG Sp. z o.o. Sp.k....

KIO 2728/22|KIO 2743/22|KIO 2744/22

10.11.2022 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Ministra Finansów – Centrum Informatyzacji Resortu Finansów
Meritum

W SWZ Tom I Instrukcja dla wykonawców zamawiający zawarł następujące postanowienia: 6. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 6.1. Przedmiotem zamówienia w zakresie zamówienia podstawowego jest dostawa: 1 ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) 1)    10 szt....

KIO 2782/22

10.11.2022 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Izba nie uwzględniła wniosku Zamawiającego o odrzucenie zarzutu z punktu 1 odwołania (lit. a) na podstawie art. 528 pkt 4) ewentualnie pkt 3) albowiem ten zarzut [„ Dokonanie nieprawidłowej czynności odrzucenia oferty Odwołującego na skutek wezwania Zamawiającego z dn. 8.07.2022 r. do uzupełnienia przez Odwołującego podmiotowych środków dowodowych w odniesieniu do osób skierowanych przez Odwołującego do realizacji zamówienia, pomimo nieustalenia, czy projekty wskazane w opisie doświadczenia osób...

KIO 2795/22

10.11.2022 wyrok
oddalone
Politechnika Łódzka
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 2861/22

10.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina
Meritum

Zamawiający Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem są: „Usługi transportu sanitarnego pacjentów oraz transportu materiałów biologicznych, przewozu krwi i jej składników." Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 21 października 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 204-580201....

KIO 2879/22

10.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH
Meritum

Zamawiający - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH (dalej „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa infrastruktury technologii obliczeniowych przyszłości w ACK Cyfronet AGH”, dalej: „Postępowanie”. W dniu 31 października 2022 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Intaris sp....