Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 131/23

27.01.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa – Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa – Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, ul. Senatorska 29/31, 00-099 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa aparatów do znieczuleń w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa Szpitala Południowego”, numer referencyjny: RZP-II-WI/41/ZPIK/2022....

KIO 116/23

27.01.2023 wyrok
oddalone
Gmina Wałbrzych- Miasto na Prawach Powiatu - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu
Meritum

Izba stwierdziła, iż w ustawowym terminie do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Ponadto Izba uznała, iż Odwołujący, jako podmiot zainteresowany ubieganiem się o udzielenie przedmiotowego zamówienia, wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów...

KIO 88/23

27.01.2023 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kaczory
Meritum

Izba uznała, że odwołanie nie podlega uwzględnieniu. Okoliczności faktyczne dotyczące przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie były pomiędzy stronami sporne. Nie było również sporne zaistnienie w stosunku do odwołującego podstawy wykluczenia z postępowania, o której mowa w art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Okoliczność ta została przez odwołującego przyznana w treści JEDZ, a stanowisko takie zostało również powtórzone w toku rozprawy....

KIO 90/23

27.01.2023 wyrok
oddalone
Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 146/23

27.01.2023 postanowienie
odrzucone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej, a także treści odwołania, treści wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 4 stycznia 2023 r., sygn. akt KIO 3308/22, KIO 3328/22, powyższego przystąpienia Przystępującego i odpowiedzi na Zamawiającego na odwołanie Izba postanowiła odwołanie odrzucić....

KIO 109/23

27.01.2023 wyrok
oddalone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 87/23

27.01.2023 wyrok
odrzucone
Gmina Wąchock
Meritum

Izba ustaliła, że zaistniała przesłanka do odrzucenia odwołania w oparciu o art. 528 pkt 5 ustawy PZP, zgodnie z którym Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że dotyczy czynności, którą zamawiający wykonał zgodnie z treścią wyroku Izby lub sądu lub, w przypadku uwzględnienia zarzutów przedstawionych w odwołaniu, którą wykonał zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 84/23

27.01.2023 wyrok
uwzględnione
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kielcach
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący, który złożył ofertę w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego, wykazał, że ma taki interes, a ponadto, że w związku z zaniechaniem odrzucenia oferty Przystępującego (jako podlegającego wykluczeniu) może ponieść szkodę, gdyż w przeci...

KIO 78/23

27.01.2023 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, oferty Odwołującego, odwołania, wezwania Zamawiającego z dnia 7 grudnia 2022 r. do złożenia wyjaśnień złożonej oferty, odpowiedzi Odwołującego z dnia 12 grudnia 2022 r....

KIO 181/23

27.01.2023 postanowienie
umorzone
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „dostawę 2 sztuk komputerów stacjonarnych dla Politechniki Krakowskiej”. Numer referencyjny przedmiotowego zamówienia to KA-2/157/2022. Ogłoszenie o tym zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych ‎ w dniu 14 grudnia 2022 r., pod numerem 2022/BZP 00496532/01. W dniu 20 stycznia 2023 r....