Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 143/23

01.02.2023 wyrok
oddalone
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie na usługę wycinki drzew, wykonania korekty korony drzewa i nasadzenia drzew zastępczych. W SWZ Zamawiający określił m.in. następujące warunki udziału w postępowaniu: b)    dysponują następującymi osobami skierowanymi do realizacji zamówienia: •    dysponują minimum 5 osobami, które ukończyły z wynikiem pozytywnym szkolenie dopuszczające do pracy z pilarką zgodnie z 21 rozporządzenia Ministra Środ...

KIO 178/23

01.02.2023 wyrok
oddalone
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

odwołanie należy oddalić. Ustaleń okoliczności, stanowiących podstawę rozstrzygnięcia, Izba dokonała na podstawie kopii dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przekazanej przez Zamawiającego do akt sprawy. Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła co następuje. W dniu 9 grudnia 2022r., w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, Odwołujący złożył pismo zawierające wyjaśnienia w zakresie elementów ceny oferty, częściowo obejmując treść tych wyjaśnień zastrzeżeniem tajemnicy przedsiębio...

KIO 169/23

01.02.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zachodniopomorskie Centrum Onkologii
Meritum

Zamawiający – Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Kompleksowe utrzymanie czystości wraz z usługami w zakresie pomocy przy pacjentach i transportu wewnętrznego”, numer referencyjny: PN-7/22. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 29.11.2022 r., nr 2022/S 230-662505. W dniu 19.01.2023 r....

KIO 194/23

01.02.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy
Meritum

Zamawiający w dniu 24 stycznia 2023 r. (za pośrednictwem elektronicznej Platformy Przetargowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy pod adresem: https://jurasza.logintrade.net.) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia do 27 stycznia 2023 r. (włącznie) nie miało miejsca. W dniu 01 lutego 2023 r....

KIO 154/23

01.02.2023 wyrok
oddalone
Gmina Stary Dzików
Meritum

Odwołujący kwestionując wybór jako najkorzystniejszej oferty wykonawcy Zakład Gospodarki Komunalnej w Tryńczy Sp. z o.o. wskazał na naruszenie: (1)    art. 112 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 16 pkt 1 Pzp podnosząc zaniechanie zwrócenia się do oferenta o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenia dowodów potwierdzających spełnianie wymagań określonych rozporządzeniem Ministra Środowiska w szczególności w zakresie dotyczącym bazy magazynowo — transportowej oraz pojazdów i urządzeń wykorzystywanych do realiza...

KIO 163/23

01.02.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Boronów
Meritum

Zamawiający –– Gmina Boronów - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa zaplecza socjalnego gminnego obiektu sportowego przy ulicy Koszęcińskiej w Boronowie”, dalej: „Postępowanie”. W dniu 18 stycznia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy RISER spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jaworznie (dalej „Odwołujący”) zarzucając Zamawiającemu naruszenie: (1) [zarzut główny] art....

KIO 157/23

01.02.2023 wyrok
uwzględnione
Powiat Głogowski
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....

KIO 167/23

01.02.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Zamawiający złożył oświadczenie o uwzględnieniu części zarzutów odwołania. Odwołujący oświadczył, że cofa odwołanie w pozostałym zakresie, nieuwzględnionym przez zamawiającego w odpowiedzi na odwołanie. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust....

KIO 180/23

01.02.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Duszniki
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 150/23

01.02.2023 wyrok
oddalone
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca Liberandum Sp. z o.o. Izba stwierdziła, że ww....