Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 316/23

16.02.2023 postanowienie
umorzone
Politechnika Warszawska
Meritum

Odwołanie złożono w postępowaniu: „dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej ” - Ogłoszenie Dz. Urz. U. E. Nr 2022/S 213-610188 z dnia 04.11.2022r. Numer referencyjny sprawy: WF/14/ZP/2022 W dniu 16 lutego 2023r. odwołujący, pismem z dnia 16 lutego 2023r. złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art....

KIO 349/23

16.02.2023 postanowienie
umorzone
Biblioteka Kraków
Meritum

zgłoszenie to nie zostało dokonane skutecznie, z następujących powodów. Jak stanowi przepis art. 525 ust 1 ustawy Pzp, Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje ....

KIO 285/23

16.02.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie
Meritum

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie ‎ z siedzibą w Częstochowie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1710, dalej: Pzp) postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Dostawa rękawic medycznych sterylnych i niesterylnych oraz rękawic niemedycznych”, numer: WSzS.DEZ.26.081.2022, zwane dalej postępowaniem....

KIO 276/23

16.02.2023 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 296/23

16.02.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie ma podstaw do odrzucenia odwołania, a także, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania. W dniu 15 lutego 2023 r. do akt sprawy wpłynęło pismo pełnomocnika Odwołującego, w którym wskazał on, że „Działając imieniem Odwołującej, w powołaniu na złożone do akt sprawy pełnomocnictwo, niniejszym cofam w całości odwołanie z dnia 02 lutego 2022 roku w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę do jednostek organizacyjnych Spółki w 2023 r. środka do smarowania cz...

KIO 294/23

16.02.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Wyszków
Meritum

z wyroku z dnia 17 czerwca 2022 r., sygn. akt: KIO 1441/22, gdzie Izba raz jeszcze zwracała uwagę na konieczność szczegółowej analizy postanowień SWZ i wymogów, jakie zmawiający nałożył na wykonawców w danym postępowaniu. Oddalając odwołanie wykonawcy, który domagał się odrzucenia oferty konkurenta z uwagi na brak wskazania listy instalacji Izba wskazywała następująco: „W niniejszej sprawie zasadniczym pozostawało odniesienie się przede wszystkim do wymagań opisanych w swz. Przede wszystkim zapi...

KIO 293/23

16.02.2023 wyrok
uwzględnione
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 311/23

16.02.2023 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie (prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie)
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba również stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....