Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 418/23

23.02.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp. ‎ Ustalono także, że do postępowania odwoławczego nie dokonano przystąpień po żadnej ze Stron....

KIO 299/23

23.02.2023 postanowienie
umorzone
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 287/23

23.02.2023 wyrok
oddalone
Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Meritum

Na podstawie przeprowadzonego postępowania dowodowego w sprawie oraz rozważając argumentację faktyczną i prawną prezentowaną przez strony i uczestnika w tym przywoływane orzecznictwo, jak i doktrynę oraz obowiązujące przepisy ustawy PZP/PZP, Izba oddaliła odwołanie w całości. Na wstępie Izba przywołuje przedmiot zamówienia to jest postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „Wykonanie czynności czwartego poziomu utrzymania dla 22 El...

KIO 288/23

23.02.2023 postanowienie
umorzone
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 308/23

23.02.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
Meritum

Uwzględnieniu podlegał zarzut naruszenia przez Zamawiającego artykułu 128 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 16 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, poprzez niezastosowanie i zaniechanie wezwania konsorcjum Pilkar w zakresie pakietów 1 i 2, do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z rozdziałem 7, pkt 7.1.4)c) cz....

KIO 314/23

23.02.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto Miasto Gniezno
Meritum

Oczywisty jest interes odwołującego w rozumieniu art. 505 ustawy pzp, jako ubiegającego się o uzyskanie zamówienia będącego przedmiotem postępowania. Skład orzekający uznał, że odwołanie podlega uwzględnieniu wobec potwierdzenia zasadności zarzutów przedstawionych przez odwołującego....