Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 444/23

28.02.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu...

KIO 446/23

28.02.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Krakowie
Meritum

W dniu 20 lutego 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia "Highway" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku oraz Zeus spółka akcyjna z siedzibą w Pruszczu Gdańskim (dalej jako „Odwołujący”) za zaniechanie czynności odrzucenia oferty wykonawcy PKE Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Opracowanie prog...

KIO 380/23

28.02.2023 wyrok
oddalone
Gmina Słubice
Meritum

Izba stwierdziła istnienie przesłanek materialnoprawnych do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Ponadto Izba nie stwierdziła istnienia przesłanek do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę H. J. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Firma Remontowo-Budowlana H. J. z siedzibą w Zielonej Górze....

KIO 369/23

28.02.2023 wyrok
uwzględnione
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 27 grudnia 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 249-726614....

KIO 385/23

28.02.2023 wyrok
oddalone
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk-Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Meritum

Za uzasadnione stanem faktycznym sprawy i przepisami prawa przyjmuje skład orzekający stanowisko zamawiającego przedstawione w odpowiedzi na odwołanie. W zakresie zarzutów oznaczonych w odwołaniu jako pkt 1, 2a oraz 3 stwierdzić należy, że są one podniesione w stosunku do treści specyfikacji warunków zamówienia, która nie została w tym zakresie zmieniona pomimo złożenia zamawiającemu wniosków tym zakresie....

KIO 384/23|KIO 409/23

28.02.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im prof. Adama Grucy CMKP
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. A. Grucy CMKP w Otwocku, w trybie podstawowym bez negocjacji na Projekt i budowa Centrum Naukowo-Dydaktycznego i Ćwiczeń Kadawerowych oraz projekt i budowa Łącznika pomiędzy budynkiem Kliniki Rehabilitacji oraz budynkiem H-J w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. A. Grucy CMKP w Otwocku (sygn....

KIO 414/23

28.02.2023 wyrok
uwzględnione
Centralny Port Komunikacyjny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 5 października 2021 roku zamawiający ogłosił postępowanie, którego przedmiotem było zawarcie umowy ramowej na opracowanie dokumentacji projektowych dla kolejowych inwestycji towarzyszących związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W wyniku postępowania z dnia 22 lipca 2022 r. zamawiający zawarł umowę ramową z jedenastoma wykonawcami. Postępowanie pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej dla Projektu: Budowa linii kolejowej nr 86 na odc....

KIO 398/23

28.02.2023 wyrok
oddalone
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej stosownie do przepisu art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 417/23

28.02.2023 wyrok
oddalone
Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art. 542 ust....

KIO 416/23

28.02.2023 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów ‎ podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego ‎ postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ‎ ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie ‎ odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania ‎ od...