Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 495/23

03.03.2023 postanowienie
umorzone
PGE Systemy S.A. z siedzibą w Warszawie
Meritum

Zgodnie z Pzp Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (...) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Izba w składzie orzekającym uznała, że skoro – jak wynika z pisma procesowego Odwołującego - dokonane przez Zamawiającego w dniu 24 lutego 2023 r....

KIO 437/23|KIO 470/23

03.03.2023 postanowienie
odrzucone
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia do postępowania odwoławczego zgłoszonego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę AODC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie . Izba ustaliła, iż Przystępujący w piśmie zawierającym zgłoszenie przystąpienia do postepowania odwoławczego złożył wniosek o odrzucenie odwołania w całości na podstawie art. 528 ust....

KIO 445/23

03.03.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Tauron Wydobycie S.A.
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.2 ustawy Pzp . W dniu 1 marca 2023 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uznaniu w całości odwołania. Jednocześnie należy wskazać, że zgodnie z art.525 ust. 1 cyt....

KIO 432/23

03.03.2023 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Wsparcia Produkcji
Meritum

W SWZ Zamawiający wskazał w pkt 10.1.5 na obowiązek złożenia Podmiotowego Środka Dowodowego, tj.: wykazu obejmującego co najmniej jedną usługę o wartości co najmniej 1 000.000,00 zł netto, polegającej na wykonaniu projektu modernizacji stacji elektroenergetycznej wysokiego napięcia/średniego napięcia, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat wykonania i podm...

KIO 447/23

03.03.2023 wyrok
oddalone
Zakład Karny w Tarnowie
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawcę Jana Cabaka J. C. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Jan Cabak J. C. Firma Usługowa EKO-REM-BUD z siedzibą w Łabowej (zwanego dalej: „przystępującym”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 425/23

03.03.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Ciasna
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest wykonawcą biorącym udział w postępowaniu o to zamówienie publiczne. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego przystąpienie w charakterze uczestnika postępowania nie zgłosił żaden wykonawca. Odwołanie zostało rozpoznane w granicach zawartych w nim zarzutów (art. 555 ustawy Pzp), podtrzymanych na rozprawie z uwzględnieniem zasady kontradyktoryjności postępowania (art....

KIO 513/23

03.03.2023 postanowienie
umorzone
Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie
Meritum

Analiza materiału zgromadzonego w aktach sprawy odwoławczej doprowadziła Izbę do przekonania, że postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie stało się zbędne, ponieważ Zamawiający działając w trybie samokontroli w dniu 27 lutego 2023 r. unieważnił czynność wyboru oferty wykonawcy Sezamek jako oferty najkorzystniejszej w tym postępowaniu, a następnie na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy PZP w dniu 1 marca 2023 r....

KIO 468/23

03.03.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum e-Zdrowia
Meritum

Zamawiający – Centrum e-Zdrowia – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia w pn. Usługa Relokacji, Usługę Kolokacji infrastruktury techniczno-systemowej oraz Usługę Łączy dostępowych. Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 8 lutego 2023 r. pod nr 2023/S 028-081733. W dniu 20 lutego 2023 r. wykonawca Atman Sp. z o.o....

KIO 438/23

03.03.2023 wyrok
oddalone
Gmina Stoczek Łukowski
Meritum

Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została spełniona żadna z przesłanek negatywnych wynikająca z art. 528 ustawy PZP, która uniemożliwiałaby merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła też, że wypełnione zostały wskazane w art. 505 ust....

KIO 477/23

03.03.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Muzeum Miasta Łodzi
Meritum

Zamawiający – Muzeum Miasta Łodzi [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy Pzp na świadczenie usług ochrony fizycznej dla Muzeum Miasta Łodzi (znak postępowania: ZP/3/2022). Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 22 grudnia 2022 r. pod numerem nr 2022/BZP 00512349/01. W dniu 20 lutego 2023 r....