Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 614/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej
Meritum

Art. 522 ust. 1 ustawy PZP stanowi, że „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 605/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Usług Wspólnych Gminy Oleśnica
Meritum

Działając na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron postępowania odwoławczego. Zgodnie ze wskazanym art. 522 ust. 1 Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie...

KIO 544/23

14.03.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badań ankietowych podróży w ramach Kompleksowych Badań Ruchu w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym 2023z. Wartość zamówienia wynosi 2 719 919,45 zł, co stanowi 610 723,79 euro. W ust. 20 SWZ: 20.    Kryteria oceny ofert, ich znaczenie oraz sposób oceny ofert: 20.1....

KIO 584/23

14.03.2023 postanowienie
odrzucone
Miasto Rybnik
Meritum

Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy P.z.p. Wartość zamówienia wynosi 58 519 817,00 zł, co stanowi równowartość 13 139 890,66 euro. Ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu zostało opublikowane w Dz.U./S S219 628647-2022-PL w dniu 14 listopada 2022 roku....

KIO 577/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Gromnik
Meritum

I.    Gmina Gromnik (dalej: Zamawiający), prowadzi na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.; dalej: Prawo zamówień publicznych albo PZP) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Siemiechów - poprawa systemu zaopatrzenia w wodę poprzez budowę zbiornika wody użytkowej w Siemiechowie, gmina Gromnik” (nr referency...

KIO 601/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Odwołujący, tj. FAMUR S.A. z siedzibą w Katowicach, w dniu 14 marca 2023 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 6 marca 2023 r. wobec czynności Zamawiającego Polskiej Grupy Górniczej S.A. z siedzibą w Katowicach oraz zaniechania czynności do których Zamawiający był zobowiązany , w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: Dostawa układów hydraulicznych sterujących obudowami ścianowymi typu KW/ZR...

KIO 580/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Meritum

Zamawiający – Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego z siedzibą w Toruniu prowadzi postępowanie w przedmiocie zamówienia publicznego na: „budowę Modułu Telerehabilitacji z algorytmami sztucznej inteligencji w ramach Regionalnego Repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 20 lutego 2023 r., pod numerem 2023/S 036-106196. W dniu 2 marca 2023 r....

KIO 555/23

14.03.2023 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Meritum

Przedmiotem zamówienia są usługi utrzymania w stałej sprawności technicznej urządzeń poboru opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Bydgoszczy w 2023 r. Pismem z dnia 17.01.2023 r. zamawiający poinformował, że spośród dwóch złożonych ofert, wybrał jako najkorzystniejszą ofertę odwołującego. Wykonawca City Parking Group S.A. (obecnie przystępujący) wniósł odwołanie, w którym zakwestionował m.in. cenę zaoferowaną przez wykonawcę PM3D S.A. (obecnego odwołującego)....

KIO 567/23

14.03.2023 wyrok
uwzględnione
SP ZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Izba stwierdziła, że na uwzględnienie zasługuje zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. art....

KIO 612/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w t...