Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 812/23

30.03.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Sokołów Małopolski
Meritum

Zamawiający - Gmina Sokołów Małopolski prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa linii segregacji odpadów w Sokołowie Małopolskim . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ‎ (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 801/23

30.03.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Wałcz
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Wałcz, Pl. Wolności 3, 78-600 Wałcz, działająca przez: Zakład Gospodarki Komunalnej, ul. Budowlanych 9, 78-600 Wałcz, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wałczu”, numer referencyjny: ZGK-0330-5-2023....

KIO 713/23

30.03.2023 wyrok
uwzględnione
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Meritum

Izba stwierdziła istnienie przesłanek materialnoprawnych do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Ponadto Izba nie stwierdziła istnienia przesłanek do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę K. B., prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Immera K. B., dalej jako: „Przystępujący”....

KIO 715/23

30.03.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Szydłowo
Meritum

Odwołanie podlegało uwzględnieniu. Zamawiający w treści informacji o odrzuceniu oferty Odwołującego wskazał, że: „Zgodnie z rozdziałem XI SWZ ofertę przygotowuje się w tabeli oceny technicznej zgodnie z załącznikiem nr 2a do SWZ. Oferta wykonawcy nie zawiera obligatoryjnych elementów treści oferty takich jak typ i model oferowanego urządzenia. Pomijając powyższe zaoferowane przez wykonawcę urządzenie wg załącznika nr 2a l.p....

KIO 795/23

30.03.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Kąty Wrocławskie
Meritum

Zamawiający – Gmina Kąty Wrocławskie w Kątach Wrocławskich – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pn. Pełnienie nadzoru inwestorskiego w pełnym zakresie nad realizacją zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Cesarzowice”, numer nadany przez Zamawiającego: ZP/271.9.2023 ....

KIO 738/23

30.03.2023 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest wykonawcą biorącym udział w postępowaniu o to zamówienie publiczne. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego przystąpienie w charakterze uczestników postępowania, po stronie Zamawiającego, w ustawowym terminie, skutecznie zgłosili wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Solid Security spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oraz Solid spółka z ogranic...

KIO 726/23

30.03.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Gubin
Meritum

Zamawiający – Gmina Gubin - dalej jako „Zamawiający” - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na budowę wojewódzkiego centrum szkoleniowego lekkoatletyczno – piłkarskiego, dalej „Postępowanie”. W dniu 15 marca 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Tamex Obiekty Sportowe S.A., z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) zarzucając Zamawiającemu naruszenie: 1) art. 103 ust. 1 PZP w zw. z art. 99 ust....

KIO 746/23

30.03.2023 wyrok
oddalone
Województwo Śląskie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i realizacja w ramach projektu „Śląskie. Przywracamy błękit” kreatywnej kampanii edukacyjno-informacyjnej na terenie województwa śląskiego dotyczącej poprawy jakości powietrza. Zamawiający w pkt 1 rozdziału VII SWZ przewidział, iż o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w pkt 3 rozdziału VII SWZ. W pkt 2.2...

KIO 737/23

30.03.2023 wyrok
oddalone
Gmina – Miasto Grudziądz
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 749/23

30.03.2023 wyrok
oddalone
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawców Egida IT Solutions Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z   siedzibą w Warszawie, Immitis Spółka   z ograniczoną odpowiedzialnością z  siedzibą w Bydgoszczy, Intaris Spółka  z ograniczoną odpowiedzialnością z  siedzibą w Warszawie, Suntar Spółka  z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tarnowie oraz Techsource Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Le...