Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 789/23

31.03.2023 postanowienie
umorzone
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
Meritum

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, zwany dalej: „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, pn.: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 308 w m. Grodzisk Wlkp....

KIO 761/23

31.03.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Poczta Polska S.A.
Meritum

Poczta Polska S.A. (dalej:  „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, faksów, urządzeń wielofunkcyjnych i kserokopiarek (podział na 10 części)”, numer referencyjny: CZ.26.762.2022.DTZ. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 16 grudnia 2022 r....

KIO 739/23

31.03.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 821/23

31.03.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

postanowienia z dnia 31 marca 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 821/23 Izba ustaliła, że oświadczeniem złożonym w dniu 31 marca 2023 r. odwołujący „Sprint” S.A. ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn skutecznie wycofał odwołanie wniesione w dniu 27 marca 2023 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn....

KIO 744/23

31.03.2023 wyrok
oddalone
Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu....

KIO 759/23

31.03.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego skutecznie przystąpił wykonawca BSG Sp. z o.o. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 767/23

31.03.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Bydgoszcz
Meritum

Odwołujący, tj. Budimex spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie, 29 marca 2023 r. tj. przed rozprawą, cofnął, w zakresie nieuwzględnionym przez Zamawiającego pismem z 29 marca 2023 r. (Zamawiający oświadczył, że uwzględnia odwołanie w części szczegółowo wskazanej w treści odpowiedzi na odwołanie i w związku z powyższym zmodyfikował wzór umowy), odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 20 marca 2023 r....

KIO 754/23

31.03.2023 postanowienie
odrzucone
Zespół Obsługi Placówek Oświatowych
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie na dostawy z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 12 stycznia 2023 r., pod numerem 2023/BZP 00026434/01. W dniu 1 lutego 2023 r....

KIO 765/23

31.03.2023 postanowienie
umorzone
Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 786/23

31.03.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Potworów
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, oferty Odwołującego wraz z innymi jego oświadczeniami, odwołania, zawiadomienia Zamawiającego o odrzuceniu oferty i unieważnieniu postępowania z dnia 13 marca 2023 r., odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 30 marca 2023 r., jak również na podstawie złożonych wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie uwzględnić. Odwoła...