Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 796/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Meritum

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Wykonanie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla nadleśnictw: Karwin, Międzychód, Ośno Lubuskie, Rzepin, Lubniewice i Sulęcin według stanu na dzień 1 stycznia 2025 r. oraz wykonanie opracowania si...

KIO 861/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone
AWF Kraków
Meritum

Zamawiający – AWF Kraków, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Wdrożenie, dostawa i implementacja Systemu Zarządzania Zasobami Bibliotecznymi wraz z asystą techniczną świadczoną przez okres 36 miesięcy ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w BZP z dnia 10 marca 2023 r., pod nr 2023/BZP 00131139. Dnia 27 marca 2023 roku, wykonawca Sygnity Business Solutions S.A....

KIO 819/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone
Narodowy Fundusz Zdrowia
Meritum

W dniu 24 marca 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Comarch Polska spółka akcyjna z siedzibą w Krakowie (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Integracja oprogramowania w ramach Budowy Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ wraz nadzorem jakości architektury, produktów wytwarzania i testami – część 2 Numer referencyjny: BAG-SZP.261.1.33.2022”, prowadzonym przez Skarb Państwa - Rejonowy Zarząd Infrastruktur...

KIO 798/23

05.04.2023 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę Rolling Sp. z o.o. z siedzibą w Kruszynie. Wszystkie warunki formalne związane ze zgłoszonym przystąpieniem zostały spełnione, a zatem należało uznać je za skuteczne....

KIO 748/23

05.04.2023 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Meritum

Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została spełniona żadna z przesłanek negatywnych wynikająca z art. 528 ustawy PZP, która uniemożliwiałaby merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła też, że wypełnione zostały wskazane w art. 505 ust....

KIO 884/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie
Meritum

Zamawiający – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 24 lutego 2023 r....

KIO 735/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejski Zarząd Dróg w Płocku
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp i art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze, w zakresie zarzutu nr 3 odwołania, z powodu wycofania odwołania w tej części przez odwołującego. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy . Stosownie do art....

KIO 850/23

05.04.2023 postanowienie
umorzone
Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu
Meritum

postanowienia z dnia 5 kwietnia 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 850/23 Zamawiający – Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji ul. Zdrojowa 6, 43-450 Ustroń, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku w Śląskim Centrum Rehabilitacji i Prewencji”, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 3 marca 2023 r....

KIO 790/23

05.04.2023 wyrok
uwzględnione
Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie Sp. z o. o.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 p.z.p. i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 p.z.p., zaś odwołujący wykazał, że posiada legitymację materialną do wniesienia środka zaskarżenia zgodnie z art. 505 ust. 1 p.z.p. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 p.z.p., których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 784/23

05.04.2023 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Meritum

zarzut ma charakter hipotetyczny, ponieważ skoro nie było żadnych wytycznych w swz co do sposobu wyceny urządzeń dzierżawionych to wycena tych urządzeń mogła być zarówno wyższa, jak i niższa, a także tożsama ze stanowiącą własność urządzeń zamawiającego, co ma miejsce w niniejszej sprawie....