Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 996/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa - Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przyst...

KIO 1000/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa - Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przyst...

KIO 998/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 pzp 3. w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który prz...

KIO 1049/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone
SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. A. JURASZA w Bydgoszczy
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez o becności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy pr...

KIO/KD 8/23

21.04.2023 uchwała
oddalone
Wójt Gminy Giżycko
Meritum

Zastrzeżenia nie zasługują na uwzględnienie. Stan faktyczny został ustalony w toku kontroli prawidłowo, a istotą sporu jest interpretacja tego stanu faktycznego i jego ocena pod kątem zgodności z przepisami ustawy Pzp. W ocenie Izby ocena dokonana przez Prezesa Urzędu jest prawidłowa. Nie powtarzając pełnej argumentacji przedstawionej w informacji o wyniku kontroli oraz w odpowiedzi na zastrzeżenia, którą to argumentację Izba w całości podziela, tytułem uzupełnienia oraz podkreślenia niektórych...

KIO 999/23 | KIO 1002/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Postępowanie odwoławcze w przedmiotowych sprawach podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp. Zgodnie ze wskazanym przepisem: „ art. 568. Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (…) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne ; (…) Izba w tych sprawach stwierdziła, że z uwagi na unieważnienie w dniu 19 kwietnia 2023 r....

KIO 935/23 | KIO 946/23 | KIO 954/23

21.04.2023 wyrok
uwzględnione
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonych przystąpień: - w sprawie o sygnaturze KIO 935/23 przez wykonawcę „Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Maz.” Sp. z o. o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Odwołującego Arriva. W związku z tym ww....

KIO 1001/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wolskie Centrum Kultury
Meritum

Zamawiający Wolskie Centrum Kultury prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Modernizacja amfiteatru w Parku Sowińskiego ulica Elekcyjna 17." 07 kwietnia 2023 roku Odwołujący P. G. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą TENEO P. G. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: 1.    art. 128 ust....

KIO 999/23|KIO 1002/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Postępowanie odwoławcze w przedmiotowych sprawach podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp. Zgodnie ze wskazanym przepisem: „ art. 568. Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (…) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne ; (…) Izba w tych sprawach stwierdziła, że z uwagi na unieważnienie w dniu 19 kwietnia 2023 r....

KIO 1012/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Meritum

postanowienia z dnia 21 kwietnia 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 1012/23 Zamawiający – Ministerstwo Rozwoju i Technologii Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługa Asysty Technicznej dla systemów teleinformatycznych”, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 28 grudnia 2022 r....