Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1099/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Rewal w Rewalu
Meritum

Zamawiający – Gmina Rewal w Rewalu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „ Zapewnienie obsługi ratowniczej na kąpieliskach strzeżonych Gminy Rewal podczas sezonu letniego w 2023 roku” , numer sprawy: ZP.271.3.2023.TB, w zakresie części I, II i III . Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 033-095507 z dnia 15 lutego 2023 r. W dniu 17 kwietnia 2023 r....

KIO 1060/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone
1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie
Meritum

Zamawiający: 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie Al. Racławickie 23, 20-049 Lublin 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie Filia w Ełku prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „ZAKUP REZONANSU MAGNETYCZNEGO WRAZ Z DOSTOSOWANIEM I ADAPTACJĄ POMIESZCZEŃ ORAZ INSTALACJĄ” ogłoszonym w DzUUE w dniu 4 kwietnia 2023 r. pod...

KIO 1031/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 Ustawy, którego przedmiotem jest zarządzanie projektem wraz ze sprawowaniem nadzoru inwestorskiego przy realizacji projektu „Wymiana źródła ciepłą dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach” w trybie zaprojektuj i wybuduj (sygn....

KIO 1005/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

I.    Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Otwocku (dalej: Zamawiający), prowadzi na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.; dalej: Prawo zamówień publicznych albo PZP) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest świadczenie usług całodziennego żywienia w formie cateringu dla pacjentów SP ZOZ Szpitala Spe...

KIO 1025/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Zamawiający – Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych, ul. Żwirki i Wigury 9/13, 00-909 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa podstawowego sprzętu informatyki”, numer referencyjny: 2616.5.2023.KE. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 07.03.2023 r., nr 2023/S 047-137151. W dniu 11.04.2023 r....

KIO 1021/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Ozimek
Meritum

Skuteczne skorzystanie przez którąkolwiek ze stron postępowania odwoławczego z przysługującej jej tzw. czynności dyspozytywnej (czyli uwzględnienia w całości zarzutów odwołania przez zamawiającego lub cofnięcia odwołania przez odwołującego, względnie częściowego uznania zarzutów odwołania przez zamawiającego przy jednoczesnym wycofaniu pozostałych zarzutów przez odwołującego) powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 1011/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze
Meritum

W dniu 6 kwietnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Budimex spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wobec treści dokumentów zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych zadanie nr 24024 pn....

KIO 970/23

24.04.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto Słupsk
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 939/23

24.04.2023 wyrok
oddalone
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 982/23

24.04.2023 wyrok
uwzględnione
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Meritum

odwołanie należy uwzględnić. Na wstępie Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....