Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1104/23

27.04.2023 postanowienie
umorzone
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 1030/23

27.04.2023 wyrok
oddalone
Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z artykułem 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający poprawia w ofercie inne omyłki polegające na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty – niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta ostała poprawiona. Nie jest sporne pomiędzy stronami, że tabela nr 1 w ofercie Odwołującego nie była widoczna w zakresie sześciu różnych pozycji....

KIO 1041/23

27.04.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Zakopane
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawcę M. K. prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą M. K. Malkow z siedzibą w Zakopanem (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 1043/23

27.04.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto Łódź ­ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący którego oferta uplasowała się na drugim miejscu w rankingu złożonych ofert w wypadku potwierdzenie się zarzutów miał szanse na uzyskanie zamówienia....

KIO 1057/23

27.04.2023 wyrok
oddalone
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o.
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu....

KIO 1051/23

27.04.2023 postanowienie
umorzone
Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu
Meritum

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Zadanie 55256 „Przebudowa sieci wodno – kanalizacyjnej oraz deszczowej” Biedrusko – I etap i II etap, numer referencyjny: 12/WZI/23/WIB. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 3 kwietnia 2023 r....

KIO 1048/23

27.04.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. ‎ 525 ustawy Pzp. Odwołujący pismem z 25 kwietnia 2023 r. (data wpływu: 26 kwietnia 2023 r.) przed otwarciem rozprawy cofnął odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże ‎ z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt....

KIO 1040/23

27.04.2023 wyrok
oddalone
Gmina Dębno
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Odwołanie zostało rozpoznane w granicach zawartych w nim zarzutów (art....

KIO 1069/23

27.04.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Centrum Informatyki Resortu Finansów z siedzibą w Radomiu, zwane dalej: „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp” w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa Oprogramowania w postaci pakietów biurowych Microsoft Office 2021 Standard w polskiej wersji językowej lub pakietów oprogramowania równoważnego , nr...

KIO 1055/23

27.04.2023 wyrok
oddalone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Meritum

opiera się szczególnie na dwóch przepisach: art. 90 ust. 2 i art. 84 ust. 1 pzp. Art. 90 ust. 2 pzp brzmi: Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu spoczywa na wykonawcy. Art. 84 ust. 1 Pzp brzmi: Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę. Izba podkreśla, że art. 84 ust. 1 Pzp ustanawia regułę niezmienności oferty po upływie terminu ofert, a wszystkie wyjaśnienia czy uzupełnienia, o których mowa np....