Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1054/23

28.04.2023 wyrok
oddalone
Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Meritum

Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez Odwołującego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp....

KIO 1058/23

28.04.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust....

KIO 1136/23

28.04.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Stosownie do § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1076/23

28.04.2023 wyrok
oddalone
Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Meritum

Izba po oddaleniu opozycji Odwołującego przeciwko przystąpieniu wykonawcy L. Sp. z o.o. z siedzibą w Solcu Kujawskim do postępowania odwoławczego postanowiła dopuścić ww. wykonawcę w charakterze przystępującego po stronie Zamawiającego, stwierdzając, że spełnione zostały przesłanki, o których mowa w przepisie art. 525 ust. 1 ustawy Pzp. Izba postanowiła nie dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym wykonawcy Tronus Polska sp. z o.o. w Warszawie....

KIO 1024/23

28.04.2023 wyrok
uwzględnione
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła istnienie przesłanek materialnoprawnych do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Ponadto Izba nie stwierdziła istnienia przesłanek do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, tj. Konsorcjum w składzie: EMKA S.A. i Saba Sp. z o.o. z siedzibą lidera w Żyrardowie....

KIO 1092/23

28.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
URZĄD ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
Meritum

W dniu 17 kwietnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Pentacomp Systemy Informatyczne spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wobec treści dokumentów zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Przygotowanie, budowa i wdrożenie formularzy eForms na Platformie e-Zamówienia, rozwój funkcjonalności Platformy oraz świadczenie Usług Utrzymania Platformy e-Zamówienia przez okres 24 miesięcy Numer referencyjny:...

KIO 1088/23

28.04.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Meritum

Zamawiający: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest: Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji inwestycji „Rozbudowa siedziby WFOŚiGW w Łodzi wraz z zagospodarowaniem terenu” Ogłoszenie o zamówieniu: Nr 2023/BZP 00173861 Numer ref (sprawy) OA/RB/TP/054/23 Odwołujący: SKANSKA SA z/s w w Warszawie, wniósł dnia 17 kwietnia 2023 r....

KIO 1045/23

28.04.2023 wyrok
uwzględnione
Bydgoskie Centrum Sportu
Meritum

Zamawiający co do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawarł następujące postanowienia: V. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1.    Przedmiotem zamówienia jest obsługa krytych pływalni położonych w Bydgoszczy: 1)    I cześć zamówienia przy ul. Kromera 11, 2)    II cześć zamówienia przy ul. Pijarów 4, w zakresie ratownictwa wodnego, na warunkach określonych w swz i załącznikach. Zamawiający podzieli zamówienie na 2 części....

KIO 1063/23

28.04.2023 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest: Budowa mostu przez rzekę Wieprz w ciągu drogi krajowej nr 82 w m. Łęczna. W tomie I rozdziale 1 Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) pn. Instrukcja dla Wykonawców (dalej: „IDW”) w pkt 8.2.4 ppkt 1 zamawiający opisał warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej wykonawcy wskazując, że: „Wykonawca powinien wykazać się wiedzą i doświadczeniem w wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania of...

KIO 1068/23 | KIO 1070/23 | KIO 1074/23 | KIO 1080/23 | KIO 1085/23

28.04.2023 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę systemu ciepłowniczego Krakowa i Skawiny – etap 5 (nr postępowania IZ/U/11/2022). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, a wartość szacunkowa zamówienia przekracza progi unijne. Izba ustaliła, że zamówienie zostało podzielone na łącznie sześć części....