Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1170/23

10.05.2023 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Meritum

Z uwagi na to, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz.U. poz. 2453), oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust....

KIO 1161/23

10.05.2023 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Finansów
Meritum

niewątpliwym jest, że Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości, przy czym w przypadku zarzutów oznaczonych literami e) i f) nie w pełni zrealizował żądania Odwołującego, na co ten się jednak zgodził. Zarzuty zostały jednak uwzględnione w całości, co wypełnia przesłanki przytoczonego wyżej art. 522 ust. 2 Pzp. Biorąc pod uwagę powyższe Izba orzekła jak w sentencji. Przewodniczący: ……………................................…………………

KIO 1167/23

10.05.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Gorzów Wielkopolski
Meritum

Zamawiający – Miasto Gorzów Wielkopolski prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbudowa usługi backup o dodatkowe serwery wraz ‎ z uzupełnieniem zasobów dyskowych w użytkowanych serwerach i macierzach”. Numer postępowania: BZP.271.15.2023.AJD zwane dalej jako „Postępowanie". Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia ‎ 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz....

KIO 1182/23

10.05.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum e-Zdrowia
Meritum

Centrum e-Zdrowia z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1710, dalej: Pzp) postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Dostawa serwerów”, numer: WRZ.270.91.2023, zwane dalej postępowaniem. Ogłoszenie w sprawie zamówienia publicznego 17 kwietnia 2023 r. zostało opublikowane ‎ w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2023/S 075-227266....

KIO 1155/23

10.05.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego części zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego i wycofaniu pozostałych zarzutów przez Odwołującego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 3 Pzp....

KIO 1177/23

10.05.2023 wyrok
uwzględnione
PL.2012+ Sp. z o.o.
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Izba uznała, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy....

KIO 1180/23

10.05.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....