Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 1417/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Skarb Państwa – 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie w trybie podstawowym bez negocjacji postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa materiałów budowlanych”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września ‎ 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm. ) , zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 1491/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający: Zamawiający: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego pn.: „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Odwołujący: BBC Best Building Consultants Sp. z o.o....

KIO 1439/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Spółka Restrukturyzacji Kopalń Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. 525 ust. 1 – 3 ustawy. Izba nie dopatrzyła się podstaw odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy. Izba ustaliła, że zamawiający uwzględnił zarzuty odwołania w całości, a uczestnik przystępujący po jego stronie nie wniósł sprzeciwu. Taki stan faktyczny nadaje się do subsumpcji pod normę art. 522 ust....

KIO 1412/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone
Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Centralny Zarząd Służby Więziennej (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „ Dostawa komputerów stacjonarnych typu All-in-one oraz zestawów komputerowych klasy Tempest”, numer referencyjny: 3/23/KS. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 17 kwietnia 2023 r....

KIO 1411/23

01.06.2023 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Stosownie do art. 18 ustawy Pzp: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 2. Zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia tylko w przypadkach określonych w ustawie. 3....

KIO 1408/23

01.06.2023 wyrok
uwzględnione
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania Odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca Medtronic Poland Sp. z o.o.. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 1466/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Nisko
Meritum

Zamawiający – Gmina Nisko działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), zwaną dalej jako „ustawa PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „ budowę budynku Centrum Edukacji Multimedialnej ETAP I”. Numer referencyjny tego zamówienia to: ZP.271.13.2023....

KIO 1426/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

Działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego. Zgodnie ze wskazanym ze wskazanym przepisem Pzp: „ Art. 568. Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (…) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne; (…)....

KIO 1382/23

01.06.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Orły
Meritum

Izba stwierdziła, że żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania nie wystąpiła. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody ‎ w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 1420/23

01.06.2023 postanowienie
umorzone
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

Działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego. Zgodnie ze wskazanym ze wskazanym przepisem Pzp: „ Art. 568. Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (…) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne; (…)....