Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1665/23

22.06.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Modernizacja technologiczna macierzy dyskowych” , numer sprawy: PZ.293.808.2023, nr postępowania: 6060/ILG 8/06138/01795/23/P. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710) zwanej dalej „Pzp” lub „ustawa”....

KIO 1654/23

22.06.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 1 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pt.: „Dostawa produktów naftowych i chemicznych w latach 2023-2025” zadanie numer 4 zostało wszczęte ogłoszeniem w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr ogłoszenia: 2023/S 097-302229 z dnia W dniu 9 czerwca 2023 r. R.G. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Impex-Saro R.G. z siedzibą w Gdańsku, ul. Chmielna 26 wniósł odwołanie....

KIO 1647/23

22.06.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut Techniki Budowlanej
Meritum

Zamawiający – Instytut Techniki Budowlanej z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pod nazwą “ Kompleksowa obsługa podróży służbowych krajowych i zagranicznych dla pracowników ITB, w tym świadczenie usług rezerwacji i zakupu biletów na przewozy lotnicze, kolejowe, usług rezerwacji i zakupu miejsc hotelowych oraz usług towarzyszących”, Numer postępowania: TO.260.17DP.2023 ....

KIO 1639/23

22.06.2023 wyrok
uwzględnione
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Izba postanowiła nie dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym wykonawcę FERRIT s.r.o. z siedzibą we Frýdlant nad Ostravici (Republika Czeska) z uwagi na uchybienie terminowi do zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego. Odwołanie zostało przez Zamawiającego przekazane wykonawcom uczestniczącym w Postępowaniu w dniu 9 czerwca 2023 r., a zatem termin do zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego upływał w dniu 12 czerwca 2023 r....

KIO 1636/23

22.06.2023 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawcę NETFORMERS Sp. z o.o. Sp.k....

KIO 1629/23

22.06.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 1651/23

22.06.2023 postanowienie
odrzucone
Miasto Białystok
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. Na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestnika, Izba doszła do przekonania, że zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, bowiem odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Wymaga wskazania, że w myśl przepisu art....

KIO 1618/23

22.06.2023 wyrok
uwzględnione
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Partner Kleks Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Toruniu. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba w oparciu o art. 568 pkt 1 w zw. z art. 520 ust....

KIO 1576/23

22.06.2023 wyrok
uwzględnione
Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. W terminie wskazanym w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp, wykonawca AIR SPORT sp. z o.o....

KIO 1706/23

22.06.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Związek Międzygminny Ślęza-Oława
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 21 czerwca 2023 r., przed wyznaczonym terminem posiedzenia i rozprawy na dzień 22 czerwca 2023 r....