Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1777/23

06.07.2023 postanowienie
umorzone
Pro-Medica w Ełku sp. z o.o. w Ełku
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 1796/23

06.07.2023 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 1802/23

06.07.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich
Meritum

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. S.S. w Siemianowicach Śląskich, (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy, pn . „Sprzedaż i dostawa zintegrowanego, licencjonowanego systemu kopii zapasowych wraz z funkcjonalnością odmiejscowienia kopii zapasowej” numer referencyjny: CLO/ZP/19/2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 25 maja 2023 r....

KIO 1768/23

06.07.2023 wyrok
oddalone
Gmina Kędzierzyn-Koźle
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawcę Przedsiębiorstwo Budowlane “MAXBUD” ABJ Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (dalej „Przystępujący”) do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 1783/23

06.07.2023 wyrok
oddalone
Związek Międzygminny "Obra"
Meritum

Odwołanie nie podlega uwzględnieniu, albowiem kluczowy zarzut naruszenia art. 255 pkt 5 w zw. z art. 16 pkt 1 ustawy Pzp na podstawie którego Zamawiający unieważnił prowadzone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gmin - uczestników Związku Międzygminnego "Obra" (Wolsztyn ­ sektor nr 3)” nie jest zasadny.     Podnosząc zarzut naruszenia art....

KIO 1770/23

06.07.2023 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 28 kwietnia 2023 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 084-256605. Odwołujący złożył ofertę w Postępowaniu. W dniu 12 maja 2023 r....

KIO 1790/23

06.07.2023 wyrok
uwzględnione
Zarząd Transportu Miejskiego
Meritum

Izba stwierdziła, iż do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, iż Odwołujący jako wykonawca, który jako jedyny złożył ofertę w postępowaniu na obie części zamówienia, kwestionując zasadność unieważnienia postępowania i dążąc do udzielenia mu zamówienia, wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może...