Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1779/23

07.07.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust....

KIO 1825/23

07.07.2023 postanowienie
umorzone
Politechnika Warszawska
Meritum

Zamawiający Politechnika Warszawska ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Świadczenie usług w zakresie stałej obsługi prawnej Zamawiającego (numer referencyjny: ZP.U.DS.5.2023) Numer ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych - 2023/BZP 00100969/01 z dnia 2023-02-17. Wykonawca Ćwik i Partnerzy....

KIO 1823/23

07.07.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna
Meritum

Izba dopuściła wykonawców Strabag spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Torpol Spółka Akcyjna jako uczestników postępowania po stronie odwołującego. Izba ustaliła, że po stronie zamawiającego nikt nie zgłosił przystąpienia. Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek z art. 528 ustawy, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust....

KIO 1772/23|KIO 1774/23

07.07.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołań wynika z faktu, iż brak wyboru oferty Odwołującego w zaistniałych okolicznościach skutkuje powstaniem po stronie Odwołującego szkody m.in....

KIO 1789/23

07.07.2023 wyrok
uwzględnione
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Umorzeniu podlegało postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutu naruszenia przez Zamawiającego artykułów: - art. 224 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, poprzez zaniechanie odrzucenia oferty F-MAR, mimo iż złożone wyjaśnienia ceny nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu; - art. 226 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1773/23

07.07.2023 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpili wykonawcy: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Ochrony Środowiska AER Sp. z o.o....

KIO 1793/23

07.07.2023 postanowienie
umorzone
PKP Intercity S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, to jest odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła z urzędu, iż na stronie internetowej prowadzonego postępowania Zamawiający w dniu 5 lipca 2023 r....

KIO 1846/23

07.07.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Okręgowy w Ostrołęce
Meritum

w związku z unieważnieniem przez Zamawiającego czynności z dnia 22 czerwca 2023 r. wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie części II zamówienia dalsze prowadzenie postępowania odwoławczego stało się zbędne. Zaskarżona czynność wyboru oferty najkorzystniejszej nie występuje już w obrocie prawnym. Wobec tego, że przedmiot zaskarżenia przestał istnieć, postępowanie odwoławcze należy uznać za bezprzedmiotowe....

KIO 1836/23

07.07.2023 wyrok
uwzględnione
ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ROPCZYCACH
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1835/23

07.07.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytet Warszawski
Meritum

Zamawiający – Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa wyposażenia meblowego wraz z montażem do budynku Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55 w Warszawie wraz z wykonaniem niezbędnych projektów aranżacyjnych”, numer referencyjny: POUZ-361/386/2022/DZP....