Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1951/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Łopuszno
Meritum

Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć odwoławcze, gdyż dalsze postępowanie stało się zbędne. Stosownie do art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne . Zbędność postępowania odwoławczego wynikała z faktu, że po wniesieniu odwołania zamawiający 6 lipca 2023 r....

KIO 1868/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Żabia Wola
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. W piśmie z 11 lipca 2023 r....

KIO 1875/23

13.07.2023 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1941/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Komenda Główna Policji
Meritum

W dniu 5 lipca 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy rzecz Enigma Systemy Ochrony Informacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy pod nazwą „Dostawa systemu kamer nasobnych dla jednostek organizacyjnych Policji, numer postępowania 49/BŁiI/23/DG/PMP” (dalej jako „Postępowanie”), prowadzonym przez Komendę Główną Policji (dalej jako „Zamawiający”) wob...

KIO 1923/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Województwo Mazowieckie
Meritum

Zamawiający – Województwo Mazowieckie (ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm. dalej: „Pzp”) na Dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego", numer postępowania: OR-D-III.272.59.2023.LB. Ogłosze...

KIO 1880/23

13.07.2023 wyrok
uwzględnione
Gminę Lipce Reymontowskie
Meritum

Stan faktyczny sprawy nie był pomiędzy stronami sporny – w związku z tym nie będzie w tym miejscu powtarzany. Spór dotyczył tego, czy w zaistniałym stanie faktycznym Zamawiający był zobowiązany do poprawienia oczywistej omyłki w ofercie Odwołującego, a w konsekwencji czy Zamawiający naruszył przepisy ustawy Pzp nie dokonując tego i odrzucając ofertę Odwołującego. Izba uznała, że za prawidłowe należy uznać stanowisko Odwołującego....

KIO 1981/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Meritum

Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „ budowa nowego budynku na potrzeby Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie - powtórka. " Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 13 marca 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 051-151248. 10 lipca 23 roku Odwołujący Budimex S.A....

KIO 1934/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Miasto i Gmina Prabuty
Meritum

Miasto i Gmina Prabuty (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września ‎ 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, którego przedmiotem jest dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie miasta i gminy Prabuty ; nr postępowania: DZP-382-70/ 22 (dalej „postępowanie” lub „zamówienie”)....

KIO 1855/23

13.07.2023 wyrok
oddalone
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 1904/23

13.07.2023 postanowienie
umorzone
Gdańskie Wody sp. z o.o.
Meritum

- 27 czerwca 2023 roku, zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej, - 3 lipca 2023 roku, odwołujący wniósł odwołanie, - 11 lipca 2023 roku, zamawiający złożył pismo procesowe w którym m.in. zawiadomił Izbę o uwzględnieniu części zarzutów przedstawionych w odwołaniu oraz o unieważnieniu w dniu 11 lipca 2023 r. czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w obu częściach zamówienia oraz czynności badania i oceny ofert....