Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 2146/23

04.08.2023 postanowienie
umorzone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Działając na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. W myśl art. 522 ust. 1 Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wy...

KIO 2178/23

04.08.2023 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ Zamawiający unieważnił czynność, która była podstawą do wniesienia odwołania. Zamawiający również podjął czynności w ramach ponownego badania i oceny ofert ‒ w dniu 28 lipca 2023 r. wezwał wykonawcę BUDIMEX „do poprawienia JEDZ oraz do wyjaśnień”. Izba zauważyła, że to wezwanie nie koreluje z zarzutami rozpatrywanego odwołania, ale jednak potwierdza, że trwa powtórna ocena ofert....

KIO 2128/23 | KIO 2134/23

04.08.2023 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Rembertów
Meritum

Odwołania nie podlegają uwzględnieniu. .. Wnoszący odwołanie wykonawcy w pismach z dnia 11/07/23 zostali powiadomieni o odrzuceniu ich ofert, w których Zamawiający wskazał na następujące okoliczności prawne i faktyczne: (...) „ Na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (...) informuję, że Państwa oferta złożona w niniejszym postępowaniu została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a w związku z art. 108 ust. 1 pkt 5 ”....

KIO 1816/23 | KIO 1818/23 | KIO 1819/23 | KIO 1820/23

04.08.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Wrocław w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołań w związku z tym, iż nie zostały wypełnione żadne z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2118/23

04.08.2023 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Zdrowia
Meritum

Przedmiotem postępowania jest archiwizacja dokumentacji znajdującej się w komórkach organizacyjnych Ministerstwa Zdrowia. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. W rozdziale 15 Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej zwanej: „SWZ”), zatytułowanym „Kryterium oraz badanie i ocena ofert” w punkcie 1 zamawiający wyznaczył następujące kryteria oceny ofert: 1. Cena oferty brutto – waga 60 % (maksymalna ilość punktów – 60); 2....

KIO 2107/23

04.08.2023 wyrok
oddalone
Narodowy Bank Polski
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 1837/23|KIO 1839/23|KIO 1840/23|KIO 1841/23

04.08.2023 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołań w związku z tym, iż nie zostały wypełnione żadne z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1810/23 | KIO 1811/23 | KIO 1814/23 | KIO 1815/23

04.08.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Wrocław
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołań w związku z tym, iż nie zostały wypełnione żadne z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2084/23|KIO 2096/23

04.08.2023 wyrok
oddalone
Centralny Port Komunikacyjny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że Odwołujący Konsorcjum oraz Odwołujący Keller przekazali ‎ w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 2149/23

04.08.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w imieniu i na rzecz którego działa Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na liniach: nr 140 (odcinek Sumina – Nędza), nr 148 (odcinek Żory – Rybnik) i nr 159 ((odcinek Żory – p. odg. Studzionka) w ramach projektu pn....