Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2276/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Jednostka Wojskowa Nr 6021
Meritum

to odwołujący będący gospodarzem odwołania może zawęzić zakres rozpoznania poprzez wycofanie części zarzutów, a takie ograniczenie nie może być narzucone oświadczeniem w przedmiocie sprzeciwu. Nawet w sytuacji, gdy zamawiający uwzględnia w części zarzuty, to od decyzji odwołującego o tym czy wycofać pozostałe zarzuty, zależeć będzie zakres rozpoznania, jeżeli wniesiony zostanie sprzeciw co uwzględnienia w części zarzutów (art. 522 ust. 3 Ustawy)....

KIO 2322/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Siechnice
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 2296/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone
Koleje Mazowieckie – KM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 3 sierpnia 2023 r. przez wykonawcę Public Transport Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz treści specyfikacji warunków zamówienia w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego „Koleje Mazowieckie – KM” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie pn....

KIO 2317/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
Meritum

taka sytuacja aktualizacje przesłankę wskazaną przez ustawodawcę w art. 568 pkt 2 ustawy Pzp i skutkuje umorzeniem postępowania. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć, stosownie ‎ do dyspozycji art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust. 1 pkt 4 z 2020 r. poz. 2437), orzekając o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu. Przewodniczący: ………………………….

KIO 2303/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone
Regionalny Szpital w Kołobrzegu
Meritum

postanowienia z dnia 17 sierpnia 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 2303/23 Izba ustaliła, że oświadczeniem złożonym w dniu 16 sierpnia 2023 r. pełnomocnik konsorcjum Remondis Medison Sp. z o.o. ul. Puszkina 41, 42-530 Dąbrowa Górnicza i Remondis Medison Chrzanów Sp. z o.o. ul. Powstańców Styczniowych 9, 32-500 Chrzanów, skutecznie wycofał odwołanie wniesione w dniu 4 sierpnia 2023 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn....

KIO 2277/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Zamawiający: Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych, ul. Żwirki i Wigury 9/13, Warszawa prowadzi postępowanie pn. „Urządzenia telekomunikacyjne (centrale telefoniczne)”, nr sprawy 2616.23.2023.EM- część 1 oraz 2. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem OJ/S:2023/S086-263066 z dnia 03.05.2023r. Odwołujący: DGT Spółka z o.o. 83-010 Straszyn, ul. Młyńska 7, wniósł dnia 2 sierpnia 2023 r....

KIO 2278/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym wykonawcę Golden Line, zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. W piśmie złożonym do akt sprawy z 16 sierpnia 2023 r....

KIO 2334/23

17.08.2023 postanowienie
umorzone
COPERNICUS Podmiot Leczniczy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym przez Zamawiającego – Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku na dostawę wyrobów ginekologicznych, laryngologicznych oraz innych wyrobów medycznych (nr ref.: D10.251.42.M.2023) , ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 26.05.2023 r....

KIO 2281/23

17.08.2023 wyrok
oddalone
Toruńska Agenda Kulturalna
Meritum

Zgodnie z rozdz. 3 pkt 2 SWZ „Zamówienie zostało podzielone na 3 części”: a. Część 1 – Dostawa i montaż sprzętu informatycznego, w tym multimedialnego i elektronicznego, główny kod CPV 31710000-6 Sprzęt elektroniczny, dodatkowe kody CPV 30200000-1 Urządzenia komputerowe, 32322000-6 Urządzenia multimedialne, 32323300-6 Urządzenia wideo, 30231000-7 Ekrany i konsole komputerowe, 30237400-3 Akcesoria do wprowadzania danych, 38652100-1 Projektory, 32324600-6 Telewizory cyfrowe, 30232110-8 Drukarki la...

KIO 2235/23

17.08.2023 wyrok
oddalone
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z towarzyszącymi usługami i dostawami pn.: „Budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 19 lipca 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, numer 2023/S 137-437133....