Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2377/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
Komenda Główna Policji
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 2338/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
Województwo Lubuskie Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Zamawiający – Województwo Lubuskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich ‎ Al. Niepodległości 32 65-042 Zielona Góra, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa obwodnicy m. Drezdenko – etap IV” (znak WZA.3320.38.2023); dalej jako „Postępowanie”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz....

KIO 2305/23

25.08.2023 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 2356/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Milejów
Meritum

Działając na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron postępowania odwoławczego. W niniejszej sprawie dla wydania rozstrzygnięcia kluczowe znaczenie miało złożone przez Zamawiającego w piśmie z dnia 23 sierpnia br oświadczenie na podstawie wskazanego przepisu o uwzględnieniu w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu Także fakt, że do niniejszego postępowania odwoławczego w możliwym dopuszcz...

KIO 2346/23

25.08.2023 wyrok
uwzględnione
SIM Wrocław sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnego opracowania projektowego w ramach realizacji zadania pn.: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla osiedla Wojszyce 1 (Wrocław obręb ewidencyjny nr 26, dz. ew. nr 1/90) obejmującego projekty budowlane we wszystkich branżach oraz projekty wykonawcze we wszystkich branżach wraz z załącznikami....

KIO 2395/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
TAURON WYDOBYCIE S.A.
Meritum

Zamawiający – TAURON WYDOBYCIE S.A. z siedzibą w Jaworznie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „DOSTAWA DREWNA KOPALNIANEGO DLA TAURON WYDOBYCIE S.A.”, NR REFERENCYJNY: PZP/TWD/02359/2023/65/P/RP . Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Dz.U./S S79 21/04/2023 234184-2023-PL. W dniu 11 sierpnia 2023 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: J.B....

KIO 2369/23

25.08.2023 wyrok
oddalone
Skarb Państwa, w imieniu którego postępowanie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego złożył Wykonawca Ł. G., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Adwokat Ł. G. z siedzibą w Tychach. Izba potwierdziła skuteczność zgłoszenia i dopuściła Wykonawcę jako Przystępującego....

KIO 2391/23 | KIO 2397/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad – prowadzi postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Projekt i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku: węzeł Sokółka Północ (bez węzła) – węzeł Czarna Białostocka (z węzłem)”, Nr referencyjny: O.BI.D-3.2410.1.2023, zwane dalej jako „Postępowanie"....

KIO 2319/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centralny Port Komunikacyjny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2432/23

25.08.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Zamawiający – Szpital Wojewódzki w Poznaniu, ul. Juraszów 7/19, 60-479 Poznań prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Dostawa oprogramowania wraz z usługami wdrożenia, szkolenia i opieki serwisowej - Ujednolicenia systemów HIS i ERP oraz wdrożenie PACS/VNA w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r....