Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 2466/23

28.08.2023 postanowienie
umorzone
Urząd Dozoru Technicznego w Warszawie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w t...

KIO 2385/23

28.08.2023 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o. o. z/s w Warszawie
Meritum

Zamawiający: Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o. o. z/s w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Ochrona osób i mienia w Miejskim Przedsiębiorstwie Realizacji Inwestycji Sp. z o.o.” - Postępowanie nr BZP.260.6.2023.AM. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym UUE dnia 21 kwietnia 2023 r. nr 2023/S 079-236015 Odwołujący: Konsorcjum 1) Basma Security Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, (Lider), 2) MW Scorta Sp....

KIO 2439/23

28.08.2023 postanowienie
umorzone
Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Meritum

Zamawiający Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez możliwości prowadzenia negocjacji, którego przedmiotem jest: „Świadczenie usług polegających na udostępnianiu miejsc noclegowych na terenie Polski na potrzeby osób skierowanych przez Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej”. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 19 czerwca 2023 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2023/BZP 00266047/01....

KIO 2441/23

28.08.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 ustawy Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. Stosownie do art....

KIO 2384/23

28.08.2023 wyrok
oddalone
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Do rozpoznania odwołań zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ). Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym postanowienia swz i ofertę wybraną, jak również dowody przeprowadzone na rozprawie. Izba ustaliła i zważyła....

KIO 2417/23

28.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina - Miasto Grudziądz
Meritum

W dniu 9 sierpnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy M.R., prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą S.M., (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane pod nazwą „Roboty budowlane w ramach projektu „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu”” (dalej jako „Postępowanie”), prowadzonym przez Gminę - Miasto Grudziądz (dalej jako „Zamawiający”) na czynności odrzucenia oferty Odwołującego i zat...

KIO 2348/23

28.08.2023 wyrok
oddalone
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego. Wykonawca TERLAN Sp. z o.o....

KIO 2378/23

28.08.2023 wyrok
oddalone
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 2372/23

28.08.2023 postanowienie
umorzone
Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Meritum

W przedmiotowej sprawie Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Z kolei uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego w piśmie z dnia 25 sierpnia 2023 r. oświadczył, że nie wnosi sprzeciwu wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. W konsekwencji Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art....

KIO 2294/23

28.08.2023 wyrok
oddalone
Urząd Miasta Rzeszowa w imieniu i na rzecz zamawiającego Gminy Miasto Rzeszów – Miejskiego Zarządu Dróg
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art. 542 ust....