Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 2456/23

30.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Strumień
Meritum

Gmina Strumień ul. Rynek 4, 43-246 Strumień (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm) (dalej: Ustawa lub Pzp), zamówienie publiczne pn. „Przebudowa kotłowni gazowej wraz z przebudową wewnętrznej instalacji gazowej zasilającej kotłownię w budynku szkoły podstawowej w Drogomyślu” Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2023/BZP 00309256 dnia 17.07.2023...

KIO 2436/23

30.08.2023 postanowienie
umorzone
Gdański Teatr Szekspirowski
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 29 sierpnia 2023 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ) , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 2449/23

30.08.2023 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Meritum

Zamawiający w tym postępowaniu w rozdziale X pkt 1 SWZ wskazał fakultatywną przesłankę wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy. W ofercie odwołujący złożył JED, w którym w części III sekcja C na pytania o treści: Czy wykonawca może potwierdzić, że: nie jest winny poważnego wprowadzenia w błąd przy dostarczaniu informacji wymaganych do weryfikacji braku podstaw wykluczenia lub do weryfikacji spełnienia kryteriów kwalifikacji; b) nie zataił tych informacji; c) jest w stanie niezwłocznie przedst...

KIO 2321/23

30.08.2023 wyrok
uwzględnione
Centralny Port Komunikacyjny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność wszystkich przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego i dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawców w następującym zakresie:  INKO Consulting Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie po stronie odwołującego w sprawach o sygn....

KIO 2323/23

30.08.2023 wyrok
oddalone
Województwo Lubelskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
Meritum

Odwołanie dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie - Józefów - Annopol na odcinku od km ok. 71+590 do km ok. 73+900. Numer i miejsce publikacji ogłoszenia Biuletyn Zamówień Publicznych: 2023/BZP 00209663/01 z 09.05.2023. Odwołanie składane jest w postępowaniu, w którym wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych....

KIO 2321/23 | KIO 2324/23 | KIO 2345/23 | KIO 2347/23

30.08.2023 wyrok
uwzględnione
Centralny Port Komunikacyjny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność wszystkich przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego i dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawców w następującym zakresie:  INKO Consulting Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie po stronie odwołującego w sprawach o sygn....

KIO 2379/23

30.08.2023 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Odwołanie zostało rozpoznane w granicach zawartych w nim zarzutów (art....

KIO 2374/23 | KIO 2376/23

30.08.2023 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

KIO 2374/23 Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp stanowi, że Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Art. 224 ust....

KIO 2434/23

30.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Niemcza
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 29 sierpnia 2023 r. odwołujący wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: LK Inwest sp. ‎ z o.o., KB Inwest sp. z o.o., ul. Wojszycka 46; 53-006 Wrocław, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Gmina Niemcza , pn. „ Budowa Publicznego Przedszkola w Niemczy Etap-I ” . Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 2440/23

30.08.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa, 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy, Wędrzyn, w trybie podstawowym, którego przedmiotem jest remont budynku koszarowego nr 12/k.2629 m. Skwierzyna (sygn. postępowania: 33/TP/2023), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 25.05.2023 r. 2023/BZP 00232400, wobec czynności badania i wyboru oferty najkorzystniejszej (TOMBUD P.J.), wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie: Atrem S.A z/s w Bydgoszczy, Metrotech Sp. z o.o....