Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2780/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Milejów
Meritum

Zamawiający Gmina Milejów prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i innych urządzeń. " Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 05 lipca 2023 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2023/BZP 00290444. 20 września 23 roku Odwołujący M.K. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Web-Profit M.K....

KIO 2776/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a stosownie do treści art. 520 ust. 2 ustawy Pzp cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Stosownie do § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2810/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp . W dniu 29 września 2023 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu z wnioskiem o umorzenie postepowania odwoławczego....

KIO 2775/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Radomski Szpital Specjalistyczny im. Dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu
Meritum

Radomski Szpital Specjalistyczny im. Dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania pn. „Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz budowa dróg wewnętrznych”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 2741/23

03.10.2023 wyrok
oddalone
Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 Pzp. Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący podał w szczególności, że Zamawiający naruszając wskazane przepisy ustawy Pzp bezpodstawnie odrzucił jego ofertę, która podlegałaby merytorycznej ocenie i mogłaby być uznana za najkorzystniejszą. W...

KIO 2819/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć odwoławcze, gdyż dalsze postępowanie stało się zbędne. Stosownie do art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne . Zbędność postępowania odwoławczego wynikała z faktu, że po wniesieniu odwołania zamawiający w dniu 28 września 2023 r....

KIO 2820/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Tomaszów Mazowiecki
Meritum

W dniu 25 września 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Eneris Surowce spółka akcyjna z siedzibą w Kielcach oraz Eneris Tomaszów Mazowiecki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki Numer referencyjny: RZ.271....

KIO 2722/23

03.10.2023 wyrok
uwzględnione
Urząd Gminy i Miasta Nowe Brzesko
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp, w szczególności nie zaistniała podstawa wskazana w pkt 3 wyżej wymienionego przepisu. Wbrew stanowisku Zamawiającego, które zostało wyrażone w odpowiedzi na odwołanie, nie sposób uznać, że przedmiotem rozpoznawanego odwołania jest czynność polegająca na poinformowaniu wykonawców o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, którą to informację EcoTech...

KIO 2738/23

03.10.2023 wyrok
uwzględnione
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowej Woli Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 2768/23

03.10.2023 wyrok
oddalone
Politechnika Poznańska
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art....