Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2007/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
POLREGIO S.A. Podkarpacki Zakład w Rzeszowie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2983/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 9 października 2023 r. przez wykonawcę Limitless Technologies Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej: „Odwołujący”) wobec czynności odrzucenia oferty Odwołującego w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie pn....

KIO 2997/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Pniewy
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. W dniu 20 października 2023 r....

KIO 2957/23

23.10.2023 wyrok
uwzględnione
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego Usługi Wydruku, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ, poprzez zainstalowanie i wdrożenie u Zamawiającego oraz zapewnienie stałej obsługi serwisowej i wsparcia technicznego Systemu Centralnego Wydruku w okresie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego....

KIO 2989/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, iż w terminie wskazanym w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Organizator konkursu w odpowiedzi na odwołanie oświadczył, iż uwzględnia odwołanie w zakresie żądania z pkt IV.4 odwołania tj. żądania zmiany pkt 5 ppkt 5.2 tiret 1 Załącznika nr 12 Opis Standardu Projektowego (czyli w zakresie zarzutu 1 lit. d). Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 2966/23

23.10.2023 wyrok
oddalone
Muzeum Górnictwa Węglowego
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, pisma Zamawiającego z dnia 1 września 2023 r. wzywającego do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny, odpowiedzi Przystępującego z dnia 7 września 2023 r....

KIO 2981/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Warszawie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, ‎ pod warunkiem że w postępowaniu odwoławc...

KIO 2972/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „Świadczenie usług sprzętowo-transportowych przy zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich w sezonie zimowym 2023/2024 na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Zgórsku, w podziale na 3 zadania częściowe" - Zadanie nr 1 - Obwód Drogowy Zgórsko - Temat Z.1 do Z.8., postępowanie znak 51/2023, ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr Dz.U./S 2023/S145-464729 w dniu 31.07.2023 roku („Postępowa...

KIO 2978/23

23.10.2023 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej na odcinku Ostrów Mazowiecka - Małkinia” w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2029 r. W rozdziale 8 specyfikacji warunków zamówienia (dalej: „SWZ”) Zamawiający w pkt 8.6.1. opisał warunki od a) do g) i w warunku z lit....

KIO 3007/23

23.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
POLREGIO S.A. Podkarpacki Zakład w Rzeszowie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....