Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 3070/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Zamawiający – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz.1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”), w oparciu o przepisy dot. postępowań z dziedziny obronności i bezpieczeństwa w trybie przetargu ograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Świadczenie usług wsparcia eksploatacji i utrzymania Systemu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ZUS” (znak postępowania 993200.27...

KIO 3089/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
Meritum

Zamawiający uwzględnił w części zarzuty przedstawione w odwołaniu; zważywszy ponadto, iż pozostałe zarzuty Odwołujący cofnął, hipoteza normy wynikającej art. 522 ust. 3 Pzp została spełniona, wobec czego Izba uznała za uzasadnione umorzenie postępowania odwoławczego, w związku z czym orzeczono jak w punkcie 1 postanowienia. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 Pzp oraz § 9 ust. 1 pkt 2) lit....

KIO 3033/23

30.10.2023 wyrok
oddalone
TAURON Sprzedaż Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie oraz TAURON Sprzedaż GZE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gliwicach
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w postępowaniu ‎ i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia....

KIO 3011/23

30.10.2023 wyrok
oddalone
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie
Meritum

wyrażone w wyroku z 27 marca 2023 r. KIO 674/23 oraz z 19 lutego 2021 r. KIO 125/21. W ocenie Odwołującego, w złożonym oświadczeniu o zastrzeżeniu treści wyjaśnień ceny oferty jako tajemnicy przedsiębiorstwa 8 września 2023 r. Wykonawca JZP nie wykazał, aby zastrzegane przez niego informacje wpisywały się w definicję tajemnicy przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 11 ust. 2 ustawy ZNK....

KIO 2985/23

30.10.2023 wyrok
uwzględnione
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Meritum

Odwołanie złożono w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych (nr postępowania ZP/14/23), Część 3 zamówienia - dostawa słuchawek bezprzewodowych. Ogłoszenie o zamówieniu nr 2023/S 126-402341 Odwołujący Unia International sp. z o.o. w Warszawie, na pod stawie art. 505 ust. 1, art. 513 pkt 1, art. 513 pkt 2, art. 514, art. 515 ust....

KIO 3071/23

30.10.2023 wyrok
oddalone
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Biotechnologii i Bioróżnorodności”. #x200e W pkt IV.1.5) ogłoszenia o zamówieniu Zamawiający zastrzegł sobie prawo do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez prowadzenia negocjacji....

KIO 3062/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Białystok
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę W. G. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą WALMAR W. G. w Wasilkowie. Na posiedzeniu w dniu 30 października 2023 r. Przystępujący nie stawił się, tym samym rezygnując z przysługującego mu prawa do wniesienia sprzeciwu wobec czynności uwzględnienia odwołania w części przez Zamawiającego....

KIO 3090/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
Meritum

Zamawiający – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Dostawa materiałów do drukarek i kserokopiarek dla ZZOZ w Wadowicach . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 30 sierpnia 2023 r. pod numerem 2023/BZP 00373480. W dniu 17 października 2023 r. J.W. i B.S....

KIO 3083/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Zamawiający – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz.1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”), w oparciu o przepisy dot. postępowań z dziedziny obronności i bezpieczeństwa w trybie przetargu ograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Świadczenie usług wsparcia eksploatacji i utrzymania Systemu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ZUS” (znak postępowania 993200.27...

KIO 3098/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone
Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....