Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 3169/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Meritum

Zamawiający w dniu 24 października 2023 r. (za pośrednictwem Platformy Zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/kul) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia do 27 października 2023 r. (włącznie) nie miało miejsca. W dniu 7 listopada 2023 r....

KIO 3233/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone
28 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

28 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Siedlcach (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” na dostawę tuszy, tonerów i innych materiałów eksploatacyjnych do sprzętu informatycznego; ‎ nr postępowania D/40/2023 - dalej „postępowanie” lub „zamówienie”.   Ogłoszenie o zam...

KIO 3123/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PGE Dystrybucja S.A.
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 7 listopada 2023 r. odwołujący wykonawca Immitis sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie , pn. „ Zakup komputerów przemysłowych ” . Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp , umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd....

KIO 3231/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym przez Zamawiającego – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie na usługę przeprowadzenia przeglądów, serwisu i napraw urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych zamontowanych w budynkach COZL (nr ref.: COZL/DZP/AW/3411/PN-2023) , ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13.10.2023 r....

KIO 3076/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoław...

KIO 3039/23

08.11.2023 wyrok
uwzględnione
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Poznaniu
Meritum

Do przedmiotowego postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego zgłosił przystąpienie wykonawca wybrany, przestrzegając procedurę przewidzianą art. 525 Pzp. Zarówno odwołujący, jak i zamawiający do upływu terminu posiedzenia nie zgłosili opozycji co do zgłoszonego przystąpienia w związku z art. 526 Pzp. W powyższym stanie rzeczy Izba uwzględniła jako skuteczne przystąpienie do sprawy wykonawcy wybranego....

KIO 3156/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone
Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 3255/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Meritum

Zamawiający – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Usługi badania sytuacji osób niepełnosprawnych obywateli Ukrainy przebywających na terenie Polski . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 23 października 2023 r. pod numerem 2023/BZP 00457283/01. W dniu 30 października 2023 r. wykonawca IBC Advisory S.A....

KIO 3142/23

08.11.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie: „Dostawa olejów silnikowych, przekładniowych, hydraulicznych i smarów dla KWP w Łodzi i jednostek garnizonu łódzkiego" (numer referencyjny: FZ-2380/18/23/RK). Ogłoszenie o zamówieniu w B.Z.P. numer 2023/BZP 00279882 z 28-06-2023r. Zamawiający w dniu 24 października 2023r....

KIO 3030/23

08.11.2023 wyrok
uwzględnione
Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W szczególności zarzut zamawiającego co do braku otrzymania pełnej kopii odwołania jest niezasadny. Jak zresztą zauważył wnioskujący o odrzucenie, celem przepisu nakazującego przekazanie kopii odwołania jest umożliwienie zamawiającemu zapoznania się z treścią zarzutów i żądań, a nadto stosowne zareagowanie w zakresie czynności podejmowanych w prowadzonym przez zamawiającego...