Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 3418/23

24.11.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Jaktorów
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Odnosząc się do wniosku Zamawiającego, wskazać należy, że Odwołujący podpisał odwołanie kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane. Zgodnie z art. 516 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, do odwołania dołącza się dowód przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii Zamawiającemu, stąd też otrzymanie przez Zamawiającego wersji niezawierającej podpisu nie stanowi o nieskuteczności wniesienia odwołania. Izba...

KIO 3417/23 | KIO 3419/23

24.11.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Bielawy
Meritum

Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniach, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez o becności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w post...

KIO 3366/23

24.11.2023 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej „Zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości wyższej niż progi unijne o których mowa art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn. „Dostawa zestawów naprawczych i muf kablowych ‎ dla Oddziałów Polskiej Grupy Górniczej S.A....

KIO 3392/23

24.11.2023 postanowienie
umorzone
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3406/23

24.11.2023 postanowienie
umorzone
Powiat Międzyrzecki - Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu
Meritum

Zamawiający – Powiat Międzyrzecki - Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz.1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Przebudowa DP Nr 1339F na odcinku od węzła A2 do planowanej obwodnicy i budowa obwodnicy miasta Trzciel” - postępowanie numer I.252.25.2023.IJ. Wartość zamówienia przekracza progi unijne ....

KIO 3372/23

24.11.2023 wyrok
oddalone
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wystawy w blokach o numerach inwentaryzacyjnych A-8 i A-9 poprzedzone opracowaniem projektu wykonawczego i warsztatowego oraz wykonaniem robót budowlanych, prac konserwatorskich, badań archeologicznych obejmujących przebudowę w/w bloków na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na potrzeby Nowej Wystawy Głównej. W Dziale V w pkt 3.2.3....

KIO 3320/23

24.11.2023 wyrok
oddalone
Gdańskie Wody spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 3361/23

24.11.2023 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe spółka akcyjna Centrum Realizacji Inwestycji
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawców wspólnie ubiegających się ‎ o udzielenie zamówienia: Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Infra-Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (zwanych dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww....

KIO 3343/23

24.11.2023 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazali, że mają interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożyli wspólnie ofertę w tym postępowaniu o udzielenie zamówienia....

KIO 3426/23

24.11.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba ustaliła, zgodnie z oświadczeniem Zamawiającego, że kopia odwołania oraz kopia załączników do odwołania (wraz z pismem wzywającym do przystąpienia do postępowania odwoławczego) zostały przesłane wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia public...