Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 3459/23

30.11.2023 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, że w niniejszej sprawie stan faktyczny Postępowania nie był sporny. Sporna była ocena treści złożonych dokumentów – przedmiotowych środków dowodowych - w świetle postanowień SWZ i Ustawy. Izba ustaliła w oparciu o SWZ, że: 1. zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (dalej OPZ): pkt....

KIO/W 30/23

30.11.2023 postanowienie w sprawie wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy
umorzone
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach z siedzibą w Sędziejowicach – Kolonii
Meritum

Zamawiający – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach z siedzibą w Sędziejowicach – Kolonii – złożył wniosek o uchylenie zakazu zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa budynku dydaktycznego z zapleczem socjalnym”, nr postępowania: ZSCKR.15.2023....

KIO 3384/23

30.11.2023 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

W odwołaniu wykonawca Budimex zarzut naruszenia art. 255 pkt 6) ustawy Pzp w zw. z art. 16 ustawy Pzp oparł na twierdzeniu, że Zamawiający unieważniając przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie wykazał zaistnienia okoliczności, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, podnosząc, że tego rodzaju okoliczności w przedmiotowym Postępowaniu nie wystąpiły. Co w ko...

KIO 3488/23

30.11.2023 postanowienie
umorzone
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 3491/23

30.11.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych, dalej: „ ustawa Pzp ”, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. Zamawiający w piśmie z dnia 28 listopada 2023 r....

KIO 3434/23

30.11.2023 wyrok
uwzględnione
Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 3480/23

30.11.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp „Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (…) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne”. Z godnie z tym przepisem podstawą do umorzenia postępowania jest stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował jednak, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 3494/23

30.11.2023 postanowienie
umorzone
Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej
Meritum

Zamawiający – Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej z siedzibą w Celestynowie, ul. Wojska Polskiego 57, 05-340 Celestynów, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa wyrobów medycznych do odświeżania Zestawów Ratownictwa Taktycznego TL oraz PRS”, numer referencyjny: WOFiTM/67/2023/PN. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dnia 01.09.2023 r....

KIO 3441/23

30.11.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Piecki
Meritum

Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par. 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz. 2453) stanowią odwołanie wraz z załącznikami oraz dokumentacja postępowania o udzielenie zamówienia w postaci elektronicznej lub kopia dokumentacji, o której mowa w § 7 ust....

KIO 3415/23

30.11.2023 wyrok
oddalone
PGE Systemy S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że w niniejszej sprawie stan faktyczny Postępowania nie był sporny. Sporna była ocena treści złożonych przez Polkomtel wyjaśnień rażąco niskiej ceny w świetle postanowień SWZ i Ustawy oraz treści wezwania do ich złożenia. Izba ustaliła, że Odwołujący nie kwestionował ceny ofertowej Polkomtel ani poszczególnych jej składowych co do wysokości....