Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 3507/23

05.12.2023 postanowienie
umorzone
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku
Meritum

Zamawiający Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: „ Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 679 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Łomża – Mężenin”. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 126-401528. 2 4 listopada 2023 roku Odwołujący Strabag sp. z o.o....

KIO 3461/23

05.12.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
3 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odw...

KIO/W 31/23

05.12.2023 postanowienie w sprawie wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy
umorzone
Gmina Brójce
Meritum

Zamawiający – Gmina Brójce – złożył wniosek o uchylenie zakazu zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Remont ulicy Rządowej w Kurowicach”, numer postępowania: ZP.271.1.12.2023. Izba ustaliła, że w dniu 20 listopada 2023 r. odwołanie wniósł wykonawca – Zakład Remontowo Drogowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k....

KIO 3328/23

05.12.2023 wyrok
uwzględnione
Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na: opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku wielorodzinnego oraz infrastruktury zewnętrznej i zagospodarowania terenu w Gdańsku - Ujeścisku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego (04/ZP/TP/23). Odwołujący na podstawie art....

KIO 3405/23

05.12.2023 wyrok
uwzględnione
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Meritum

Odwołanie wniesiono w związku z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Budowa budynku Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych SGGW w Warszawie” (numer referencyjny: DINT.250.16.2023), zwanym dalej postępowaniem. Odwołujący zaskarżył postanowienia specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) oraz postanowienie ogłoszenia o zamówieniu....

KIO 3452/23

05.12.2023 postanowienie
umorzone
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Meritum

Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par. 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku ‎ w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz. 2453) stanowią odwołanie wraz z załącznikami oraz dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia w postaci elektronicznej lub kopię dokumentacji, ‎ o której mowa w § 7 ust....

KIO 3436/23

05.12.2023 postanowienie
umorzone
Poczta Polska S.A.
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał – mimo lakonicznego uzasadnienia w treści odwołania – przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania, o której mowa ‎ w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz że może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp....

KIO 3479/23

05.12.2023 wyrok
uwzględnione
Dyrektor Urzędu Morskiego
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 528 nowej ustawy z dnia 11 września 2022 roku skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 20 listopada 2023 roku (poniedziałek) od czynności Zamawiającego z dnia 9 listopada 2023 roku....

KIO 3451/23

05.12.2023 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba ustaliła następujący stan faktyczny: W rozdz. VIII ust....

KIO 3550/23

05.12.2023 postanowienie
umorzone
Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej - Celestynów
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, to jest odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....