Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 3723/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher
Meritum

Jak wynika z ustalonego stanu faktycznego zamawiający w całości uwzględnił zarzuty odwołania, a przystępujący po jego stronie wykonawca nie wniósł sprzeciwu. Taki stan faktyczny podpada pod normę art. 522 ust. 2 ustawy, który stanowi, że jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub un...

KIO 3691/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Nadleśnictwo Barlinek, Nadleśnictwo Bogdaniec, Nadleśnictwo Bolewice, Nadleśnictwo Dębno, Nadleśnictwo Kłodawa, Nadleśnictwo Karwin, Nadleśnictwo Lubniewice, Nadleśnictwo Mieszkowice, Nadleśnictwo Międzychód, Nadleśnictwo Międzyrzecz, Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie, Nadleśnictwo Skwierzyna, Nadleśnictwo Trzciel, Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 3732/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Meritum

Zgodnie z artykułem 568 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Zamawiający poinformował, że unieważnił czynność wyboru oferty najkorzystniejszej, czynność badania i oceny ofert. Oznacza to, że nie istnieje czynność wobec której zostało wniesione odwołanie....

KIO 3754/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Zamawiający – Zarząd Dróg Miejskich, ul. Chmielna 120, 00-801 Warszawa, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługi sprzątania obiektów Zarządu Dróg Miejskich zlokalizowanych przy ul. Chmielna 120, ul. Chmielna 124, ul. Gołdapska 7, ul. Chałubińskiego 8 - Wieżowiec „Oxford Tower” (4 piętra tj. 6,7,11,24 - całość oraz powierzchnia około 224,63 m 2 piętra 10)”, numer referencyjny: ZDM/UM/DZP/72/TP/46/23....

KIO 3607/23

21.12.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia z odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3676/23

21.12.2023 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gdańsku
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Stosownie do art. 224 ustawy Pzp: 1. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wym...

KIO 3582/23

21.12.2023 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Rozpatrując odwołanie, Izba w pierwszej kolejności ustala, czy zostały ‎ spełnione przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Stwierdzenie niewykazania przesłanek materialnoprawnych warunkujących korzystanie ze środków ochrony prawnej skutkuje oddaleniem odwołania, przy czym może to nastąpić bez merytorycznego rozpatrywania zarzutów podniesionych w odwołaniu....

KIO 3712/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiający Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku dla Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie." Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 28 lipca 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 144-461714-2023-PL. 11 grudnia 2023 roku Odwołujący Bialmed sp....

KIO 3706/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Sosnowiec - Miasto posiadające prawa powiatu
Meritum

Zamawiający – Gmina Sosnowiec - Miasto posiadające prawa powiatu, Al. Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec, prowadzi w trybie podstawowym z możliwością negocjacji postępowanie pn. „Prace geodezyjno-kartograficzne”, numer referencyjny: WZP.271.1.76.2023.JŁ. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 02.11.2023 r., nr 2023/BZP 00473271. W dniu 11.12.2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie, w którym wykonawca P.M....

KIO 3751/23

21.12.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Hajnówka
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie przystąpienia do postępowania odwoławczego nie zgłosił żaden wykonawca. Zamawiający w piśmie z dnia 18 grudnia 2023 r. oświadczył, że uwzględnia zarzuty odwołania, wniesionego przez Hydratec Sp. z o.o....