Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 133/24

29.01.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
Meritum

Zamawiający – Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej, ul. Karowa 2, 00-315 Warszawa, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Kompleksowa usługa archiwizacji dokumentów dla Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie”, numer referencyjny: 03/11/23. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 10.11.2023 r., nr 2023/BZP 00488114. W dniu 15.01.2024 r....

KIO 144/24

29.01.2024 postanowienie
postanowienie
Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ czynność Zamawiającego z dnia 22 stycznia 2024 r., polegająca na unieważnieniu wcześniejszego, skarżonego w odwołaniu, wyboru oferty najkorzystniejszej, unieważniła czynność, będącą podstawą wniesienia odwołania. W ramach żądań sformułowanych w odwołaniu, Odwołujący wnosił właśnie o nakazanie Zamawiającemu unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej....

KIO 69/24

29.01.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 29 stycznia 2024 r. złożone do protokołu o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ) , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 117/24

29.01.2024 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Hajnówka
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 99/24

29.01.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Wrocław z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień po żadnej ze Stron....

KIO 87/24

29.01.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe”
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 19 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 27 października 2023 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 208-655030. W pkt 6.2....

KIO 70/24

29.01.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Budowa siedziby Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury Śródmieście przy ul. Twardej 8/12 w Warszawie ”. Dnia 8 stycznia 2024 roku, wykonawca SKANSKA S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 20 000,00 zł....

KIO 115/24

29.01.2024 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Ostróda
Meritum

Izba ustaliła, że przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień publicznych w dniu 28 listopada 2024 roku pod numerem 2023/BZP 00518748/01 . Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 21 grudnia 2023 roku, ‎ w terminie zostały złożone trzy oferty:  Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Technicznych EL-TRONIC spółka ‎ z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ostródzie,  Usługi Elektryczno- Montażowe ANDREX A.K. Ostróda, Idz...

KIO 110/24

29.01.2024 postanowienie
postanowienie
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Meritum

W dniu 9 stycznia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Polkomtel Sp. z o.o., ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Wybór operatora telefonii mobilnej (komórkowej i Internetu mobilnego) dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Numer referencyjny: ZW-I.272.1.2024”....

KIO 150/24

29.01.2024 postanowienie
odrzucone
Gmina Udanin
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....