Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 168/24

31.01.2024 postanowienie
postanowienie
Powiat Radomski
Meritum

W dniu 15 stycznia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Web-Profit M.K., ul. Spokojna 18, 41-940 Piekary Śląskie zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Z akup wyposażenia do głównego budynku Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego ‎ w Pionkach, z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Numer referencyjny: WI.272.50.2023 ” ....

KIO 191/24

31.01.2024 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM w Szczecinie
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p. Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 179/24

31.01.2024 postanowienie
postanowienie
Centrum GovTech
Meritum

W dniu 16 stycznia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ GMSynergy sp. z o.o. sp. j., ul. Tuszyńska 67, 95-030 Rzgów zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Kompleksową usługę przygotowania i obsługi stoiska Centrum GovTech na targach BETT LONDON. Numer referencyjny: TP.06.2023”....

KIO 101/24

31.01.2024 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Rzeszowie
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 128/24

31.01.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie
Meritum

Zamawiający – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, tj. kwoty określone w 2 przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych pn.: „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na liniach nr 219 (odcinek Olsztyn Gł....

KIO 177/24

31.01.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Mrągowski im. Michała Kajki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 16 stycznia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ JOL-MARK Sp. z o.o., ul. Portowa 16 G, 44-100 Gliwice zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Usługę całodziennego kompleksowego żywienia pacjentów. Numer referencyjny: NZ-1/24 ”. Do odwołania nie dołączono:  dokumentów potwierdzających umocowanie osoby podpisującej odwołanie do reprezentowania Odwołującego....

KIO 71/24|KIO 72/24|KIO 74/24

31.01.2024 wyrok
oddalone
PKP Polskie Koleje Państwowe S.A.
Meritum

Odwołania nie podlegają uwzględnieniu. Odwołujący 1, 2 i 3 wnieśli odwołania od czynności wyboru najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu oraz odrzucenia ich oferty odpowiednio w zakresie: części 1, 3 i 7 (sygn. akt: KIO 71/24) oraz części 4 ((sygn. akt: KIO 72/24) i części 6 (sygn. akt: KIO 74/24). Na posiedzeniu, co do części 7 w pierwszej ze spraw Odwołujący 1 złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania....

KIO 126/24 | KIO 131/24

31.01.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Gorzów Wielkopolski
Meritum

wobec dokonanych zmian w SWZ i OPZ przez zamawiającego, sytuacja prawna odwołujących powinna być traktowana jednakowo, w zakresie prawa zaskarżania SWZ i OPZ, w związku z umorzeniem postępowań odwoławczych, wskutek niedopuszczalności dalszego ich prowadzenia. W związku z powyższym sytuacja prawna odwołujących, niezależnie od podniesionych zarzutów, czy też zakresu ich uwzględnienia przez zamawiającego, przez zmianę OPZ i SWZ, w toku dalszego postepowania przed zamawiającym jest tożsama, w związk...

KIO 192/24

31.01.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Skierniewice
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 568 pkt.2 ustawy Pzp . W dniu 30 stycznia 2023 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynął wniosek Odwołującego o umorzenie postępowania odwoławczego, którego motywy zostały przedstawione w cyt. wyżej uzasadnieniu do wniosku....

KIO 67/24

31.01.2024 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....