Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 147/24

05.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 224/24

05.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Zamawiający - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup usługi utrzymania ‎ i rozwoju aplikacji ZSZiK, IACS plus, GIS, SIZ, PZSiP plus, PA, eWniosekplus, eWoP oraz IRZplus” numer referencyjny sprawy: DPiZP.2610.25.202. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr Dz.U. S: 218/2023 00688542-2023 w dniu 13 listopada 2023 r....

KIO 195/24

05.02.2024 postanowienie
postanowienie
Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu
Meritum

W dniu 19 stycznia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie RATOWNIK-AMBULANSE Sp. z o.o. Sp. k., ul. Farbiarska 47, 02-862 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Zakup dziesięciu ambulansów medycznych typu C oraz wyposażenia medycznego – 2 części. Wewnętrzny identyfikator: ZP/PR/19/2023 ”....

KIO 132/24

05.02.2024 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania nie wystąpiła. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 225/24

05.02.2024 postanowienie
postanowienie
Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polski”
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Skamex S.A. z siedzibą w Łodzi w dniu 5 lutego 2024 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 22 stycznia 2024 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę sprzętu medycznego jednorazowego i wielorazowego dla Instytutu „CZMP” – w zakresie pakietu nr 84....

KIO 142/24

05.02.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Chlewiska
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie w części. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca: M. P. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Wywóz Nieczystości Płynnych i Stałych MARKO M. P. z siedzibą w Baraku skutecznie zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów art. 525 ust. 1-3 Pzp....

KIO 11/24|KIO 52/24

05.02.2024 wyrok
uwzględnione
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ROMGOS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ENGINEERING Sp. k. z siedzibą w Jarocinie, ROMGOS G. Sp. z o.o. z siedzibą w Jarocinie oraz ELECTROMONTAJ SA z siedzibą w Bukareszcie, Rumunia - w sprawie o sygn. akt KIO 11/24 i KIO 52/24, a także przez wykonawcę ELFEKO S.A....

KIO 32/24

05.02.2024 wyrok
oddalone
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - spółka z o.o.
Meritum

ww. wyroku co do tego, że: •    „ Izba podziela pogląd wielokrotnie prezentowany w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej, iż nie narusza przepisów ustawy Pzp sporządzenie opisu przedmiotu zamówienia, który uwzględnia potrzeby zamawiającego, nawet jeżeli utrudnia lub uniemożliwia niektórym podmiotom dostęp do zamówienia....

KIO 154/24

05.02.2024 wyrok
oddalone
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Bieżące utrzymanie i konserwację urządzeń sygnalizacji świetlnych w ciągach dróg wojewódzkich na terenie działania RDW w Pyrzycach. Izba ustaliła, że w Dziale III pkt 4 SWZ Zamawiający wskazał: Na podstawie art. 95 ust....

KIO 193/24

05.02.2024 postanowienie
postanowienie
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

W dniu 19 stycznia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Konsorcjum: DGP Clean Partner Sp. z o.o., CTG Sp. z o.o., 7MG Sp. z o.o., GRUPA KOK Sp. z o.o., ul. Żytnia 15 lok. 23, 01-014 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Świadczenie kompleksowych usług utrzymania łaźni dla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK Staszic-Wujek ‎ z podziałem na dwa zadania....