Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 286/24

13.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Środa Śląska
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 522 ust. 2 ustawy Pzp. W myśl tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. W tym...

KIO 288/24

13.02.2024 postanowienie
umorzone
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego z/s w Otrębusach
Meritum

Postępowanie w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust.2 ustawy Pzp Zgodnie ze wskazanym art. 522 ust. 2 Pzp: „ 2. Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawart...

KIO 202/24|KIO 204/24

13.02.2024 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

KIO 202/24 Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1)    zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2)    przejrzysty; 3)    proporcjonalny. Art. 108 ust. 1 Pzp stanowi, że Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 5)    jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu...

KIO 238/24

13.02.2024 wyrok
uwzględnione
Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 12 stycznia 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 00023944-2024....

KIO 208/24

13.02.2024 wyrok
oddalone
34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 199/24

13.02.2024 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 308/24

13.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PGE Energia Ciepła S.A. w Warszawie, działająca w imieniu i na rzecz PGE Toruń S.A. w Toruniu
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 189/24

13.02.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Wyszków
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego ‎ w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 227/24

13.02.2024 wyrok
uwzględnione
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i przetwarzanie odpadu o kodzie 19 01 12 (żużle i popioły inne niż wymienione w 19 01 11*) wytwarzanego przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie sp. z o.o. Zgodnie z Rozdziałem VIII pkt. 2.2 specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych pr...

KIO 325/24

13.02.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim sp. z o.o.
Meritum

W dniu 29 stycznia 2024 r . wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Kolumna Transportu Sanitarnego Triomed Sp. z o.o., ul. Probostwo 4, 20-089 Lublin zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Usługi transportu sanitarnego. Numer referencyjny: 1/2024 ”. Do odwołania nie dołączono: • dokumentów potwierdzających umocowanie osoby podpisującej odwołanie do reprezentowania Odwołującego....