Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

26 orzeczeń w bazie

KIO 688/24

18.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Zamawiający – Szpital Kliniczny im. K.J. Uniwersytetu Medycznego im. K.M. w Poznaniu [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Pediatria Plus – dostosowanie infrastruktury do aktualnych standardów opieki pediatrycznej i psychiatrycznej – Szpitala Klinicznego im. K.J. UM I.K. Marcinkowskiego w Poznaniu ” (znak postępowania: ZP-45/23)....

KIO 638/24

18.03.2024 wyrok
oddalone
Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
Meritum

Zarzut naruszenia art. 128 ust. 1 ustawy Pzp poprzez zaniechanie wezwania Wykonawcy Kawon, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej (wymagane doświadczenie), o której mowa w pkt 8.1.4 SWZ, do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie wymaganym przez Zamawiającego SWZ (pkt 8.1.4 SWZ po modyfikacji z dnia 12.10.2023r.). Uzasadniając ww....

KIO 717/24

18.03.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który...

KIO 730/24

18.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Międzyrzecki Sp. z o. o.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 ‎ pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania ‎ przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 738/24

18.03.2024 postanowienie
postanowienie
Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
Meritum

W dniu 5 marca 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie "DELMAR" M.S., ul. Okrzei 59, 87-800 Włocławek zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Przebudowę pomieszczeń szpitalnych na potrzeby Bloku Operacyjnego Sal Robotycznych Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Numer referencyjny: 13/P/2024 ”. Do odwołania nie dołączono: • dowodu uiszczenie wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania....

KIO 610/24

18.03.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Kotla
Meritum

W pierwszej kolejności, wobec stanowiska zaprezentowanego przez Przystępującego, który argumentował, że Odwołujący z uwagi na wadliwie skonstruowane zarzuty odwołania nie ma interesu w uzyskaniu zamówienia i nie może ponieść szkody, rozstrzygnięcia przez Izbę wymagało czy Odwołującemu, zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej ....

KIO 759/24

18.03.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Województwo Opolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W odpowiedzi na odwołanie w piśmie z 15 marca 2024 r....

KIO 645/24

18.03.2024 wyrok
oddalone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 719/24

18.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasto Rzeszów – Urząd Miasta Rzeszowa
Meritum

Zamawiający - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, jednostka prowadząca postępowanie: Gmina Miasto Rzeszów – Urząd Miasta Rzeszowa prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Wykonanie oznakowania poziomego ulic miasta Rzeszowa . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 715/24|KIO 737/24

18.03.2024 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Klinikny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz został uiszczony od nich wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem któregokolwiek odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....