Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1162/24

17.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu
Meritum

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej progów unijnych, o których mowa art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz....

KIO 1119/24

17.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Bydgoszczy
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 1081/24

17.04.2024 postanowienie
postanowienie
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skępem
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawne dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 1206/24

17.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Powiat Gorzowski
Meritum

Powiat Gorzowski zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, pn.: Przebudowa wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 1410F na odcinku Lubno – Stare Dzieduszyce o numerze: IRS.272.14.2024.TCz, zwane dalej „postępowaniem”....

KIO 1098/24

17.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Lądek-Zdrój
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego wskazana w art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. W tej sytuacji Izba nie dokonuje oceny podniesionych w odwołaniu zarzutów. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia zgodnie z art. 568 pkt 3 tejże ustawy. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1122/24

17.04.2024 postanowienie
postanowienie
Województwo Mazowieckie
Meritum

Przedmiot przetargu: „Usługa opracowania, przygotowania i produkcji do 39 wydań telewizyjnego programu informacyjnego”. Zamówienie w procedurze podstawowej bez negocjacji. Numer referencyjny: OR-D-III.272.15.2024.MK. Ogłoszenie o zamówieniu z dnia 11 marca 2024r. w Biuletynie Zamówień Publicznych. Numer ogłoszenia 2024/BZP 00239352....

KIO 1129/24

17.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Powiat Radzyński
Meritum

Powiat Radzyński z siedzibą w Radzyniu Podlaskim (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości poniżej progów unijnych, ‎ o których mowa art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ‎ (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) - dalej „ustawa Pzp”, którego przedmiotem jest „Dostawa sprzętu komputerowego, peryferyjnego, audiowizualnego i innej elektroniki na potrzeby wyposażenia Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie elektryk...

KIO 1185/24

17.04.2024 postanowienie
postanowienie
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Meritum

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, dalej: Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Świadczenie usług ‎ dla systemu teleinformatycznego Podsystem Wydatków Informatycznych (PWI)”, znak sprawy BDGV.2711.20.2023.AZ, zwane dalej postępowaniem....

KIO 1137/24

17.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 15 000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Nie została również spełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 PZP. Odwołujący W.K. w przed dniem terminu posiedzenia, oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art....

KIO 1061/24

17.04.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....