Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1229/24

26.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Kamień Pomorski
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca T.K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą T.K. Poltom z siedzibą w Buszęcinie, 24 kwietnia 2024 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 9 kwietnia 2024 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane pn.: „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Miłachowo, Benice wraz z infrastrukturą techniczną realizowana w ramach Programu Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH” , nr postę...

KIO 1148/24

26.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Określenie przedmiotu zamówienia: „dostawa oraz wdrożenie systemu monitorowania cyberbezpieczństwa (SIEM) oraz świadczenie usługi monitorowania cyberbezpieczeństwa (SOC)” - sprawa nr 25/PAŻP/2024/AZP. Ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Nr: 178160-2024, numer wydania S:60/2024. Zwięzłe przedstawienie zarzutów: Odwołujący zarzuca zamawiającemu naruszenie następujących przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych (ustawa Pzp): Zarzut nr 1 - art....

KIO 1297/24

26.04.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Miasta Gdańska – Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 1141/24|KIO 1149/24

26.04.2024 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

; Zgodnie z pkt 26.3 SWZ dotyczącym kryterium elektromobilności K E o wadze 15% (maksymalnie 15 punktów), wykonawca zobowiązany jest wykorzystywać do realizacji zamówienia w zakresie odbioru odpadów komunalnych pojazdy spełniające wymagania określone w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 110, ze zm.), tj....

KIO 1281/24

26.04.2024 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba ustaliła, zgodnie z oświadczeniem Zamawiającego, że w dniu 16.04.2024 r....

KIO 1255/24

26.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o.
Meritum

Zamawiający – Szpital Miejski im. J.G. w Świnoujściu sp. z o. o., prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Świadczenie usług prania, suszenia, maglowania, prasowania, dezynfekcji i naprawy bielizny szpitalnej ‎ i własnej odzieży roboczej pracowników oraz najem bielizny szpitalnej dla Szpitala Miejskiego im. J.G. w Świnoujściu sp. z o. o.”. 15 kwietnia 2024 roku, wykonawca HOLLYWOOD TEXTILE SERVICE sp. z o.o....

KIO 1245/24

26.04.2024 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie wystąpiła żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody ‎ w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Do postępowania odwoławczego, w terminie przewidzianym w art. 525 ust....

KIO 1248/24

26.04.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Wielospecjalistyczny im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu
Meritum

Szpital Wielospecjalistyczny im. dr L.B. w Inowrocławiu, (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi, pn.: „Usługa kompleksowego utrzymania porządku, czystości i dezynfekcji, transportu wewnętrznego oraz czynności pomocniczych przy pacjencie w pomieszczeniach Szpitala Wielospecjalistycznego im dr. L.B. w Inowrocławiu”, nr postępowania D-15/2024....

KIO 1170/24

26.04.2024 wyrok
oddalone
Miasto Grajewo
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji o wartości zamówienia nie przekraczającej progów unijnych, na realizację zadania inwestycyjnego pn: „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Grajewie wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i boiska lekkoatletycznego przy szkole”. W rozdz. VIII ust. 2 SWZ zamawiający przewidział podstawy wykluczenia określone w art. 109 ust. 1, 4 i 5 ustawy P.z.p....

KIO 1152/24

26.04.2024 wyrok
oddalone
Gdańska Infrastruktura Społeczna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego w Gdańsku przy ul. Ogińskiego polegającego na budowie budynku usługowego A1 z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na części działek 69/5 i 69/2, obręb 704 w Gdańsku, przy ulicy Ogińskiego, budynku mieszkalnego wielorodzinnego 16-lokalowego – budynek A2 z infrastrukturą techniczną wraz z zagospodarowaniem terenu na terenie działki 69/5, 69/2 obręb 704 w Gdańsku przy ul....