Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 1582/24

24.05.2024 postanowienie
odrzucone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawa Sp. z o.o.
Meritum

Izba uznała, że odwołanie zostało wniesione w ustawowym terminie. ‎ Na podstawie akt postępowania odwoławczego Izba ustaliła, ze Odwołujący złożył Zamawiającemu kopię odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia i terminowo uiścił wpis od odwołania, w prawidłowej wysokości na właściwy rachunek bankowy Urzędu Zamówień Publicznych. Na podstawie akt sprawy Izba ustaliła, że w przedmiotowym postępowaniu zostały złożone trzy oferty, tj....

KIO 1572/24

24.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Bytom – Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1590/24

24.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 1608/24

24.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Główna Policji
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1535/24

24.05.2024 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego przez wykonawcę Chemeko – System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Zagospodarowania Odpadów z siedzibą we Wrocławiu. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp....

KIO 1479/24

24.05.2024 wyrok
uwzględnione
Miasto Mława
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest przebudowa ulic: Dalekiej, Reja i Zacisze w Mławie – zadanie realizowane w ramach zadania pod nazwą: „Budowa i przebudowa dróg na terenie Miasta Mława” . Roboty przy przebudowie tych odcinków będą polegały na wykonaniu robót rozbiórkowych, ziemnych, wykonaniu konstrukcji jezdni, wykonaniu zjazdów, nawierzchni chodników, oznakowania pionowego i poziomego, wykonanie kanalizacji deszczowej, oraz usunięci...

KIO 1409/24

24.05.2024 wyrok
uwzględnione
4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 224 ustawy Pzp stanowi: 1. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymagani...

KIO 1551/24

24.05.2024 postanowienie
postanowienie
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Zamawiający – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Sukcesywna rezerwacja i sprzeda ż biletów lotniczych, biletów kolejowych krajowych i zagranicznych oraz rezerwacja miejsc noclegowych w hotelach w kraju i za granic ą . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 70265-2024....

KIO 1622/24

24.05.2024 postanowienie
odrzucone
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 5 ustawy Pzp. Ww. przepis stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie dotyczy czynności, którą zamawiający wykonał zgodnie z treścią wyroku Izby lub sądu lub, w przypadku uwzględnienia zarzutów przedstawionych w odwołaniu, którą wykonał zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. Izba ustaliła, że 10 kwietnia 2024 r. wykonawca Lyreco Polska S.A....

KIO 1452/24

24.05.2024 postanowienie
postanowienie
Caritas Archidiecezji Gdańskiej OPP
Meritum

W dniu 26 kwietnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ SPB CONTECH Sp. z o.o., ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, 80-320 Gdańsk zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Budowa budynku spiżarni Caritas wraz z zagospodarowaniem terenu” - ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/ZO/2024/RB ”....